Hotfile kasuje konta użytkowników łamiących prawa autorskie

20-02-2011, 13:54

Popularny serwis umożliwiający dzielenie się plikami w sieci wziął na poważnie ostrzeżenia organizacji antypirackich.

Hotfile w ostatnim czasie zmaga się z organizacjami, które walczą z piractwem w sieci. Choć wielu obserwatorów wspomina, że jest to walka z wiatrakami, wizja zamknięcia serwisu jest jednak bardzo realna.

>>Czytaj także: Piractwo internetowe filmów anime podnosi ich sprzedaż

Sonda
Hotfile powinno zostać zamknięte?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Właściciele witryny zdają się dobrze o tym wiedzieć i już teraz wypowiedzieli wojnę użytkownikom, którzy naruszają prawa autorskie. Jedyny problem polega na tym, że - jak twierdzi MPAA - to umieszczane przez nich pliki pozwoliły Hotfile w stosunkowo krótkim czasie stać się niezwykle popularną witryną.

Co jednak ważniejsze, MPAA zaznacza, iż stało się tak dzięki polityce wynagradzania najbardziej aktywnych użytkowników, którzy wysyłają do serwisu nowe odcinki seriali telewizyjnych i filmów. Aby uchronić serwis przed zamknięciem bądź ogromnymi karami finansowymi, Hotfile zaczęło blokować najaktywniejsze konta, a co za tym idzie, kasować znajdujące się na nich pliki.

Serwis TorrentFreak dotarł do internautów, którzy w bardzo krytycznych słowach wyrażali się na temat władz witryny, które "bez ostrzeżeń zawiesiły profil". Choć skasowanie wysłanych plików może irytować, użytkowników znacznie bardziej boli jednoczesna utrata wspomnianych wcześniej wynagrodzeń przyznawanych za popularność przesyłanych multimediów.

Zawieszone konto w Hotfile
fot. TorrentFreak - Zawieszone konto w Hotfile
Według informacji TorrentFreak większość użytkowników zgromadziła tam sumy między 15 a 400 dolarów, jednak byli też tacy, którzy na swoich zablokowanych kontach mieli ich ponad tysiąc. Hotfile oficjalnie potwierdził zaostrzenie swojej polityki antypirackiej, z czego już cieszą się konkurencyjne serwisy, takie jak UserShare.net czy FileSonic.

>>Czytaj także: David Guetta: rozdawajmy muzykę za darmo by walczyć z piractwem


Źródło: TorrentFreak
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy