Hostel czy hotel - oto jest pytanie

08-01-2014, 11:51

W ostatnich latach w Polsce powstaje bardzo dużo różnego rodzaju miejsc noclegowych, które oferują coraz to lepszy komfort wypoczynku. Noclegownie te nazywane są hotelami, hostelami, pensjonatami itp. Lista tego rodzaju miejsc jest naprawdę ogromna. Czymże różni się jednak hostel od hotelu w XXI wieku? Co warto wybrać by nie przepłacić?

Parafrazując częściowo definicje zaczerpnięte z Wikipedii:

Hostel to tanie miejsce zakwaterowania, którego różnice określa głównie liczba miejsc w pokojach oraz standard – stanowiący raczej pojęcie względne.

Hotele natomiast różnią się głównie tym, że muszą dysponować co najmniej 10 pokojami. Powinny też oferować szerszy zakres usług turystycznych niż hostele.

Ta streszczona definicja również nie wyjaśnia nam konkretnych różnic między hostelem a hotelem. Czy warto zatem korzystać z usług hoteli, które w gruncie rzeczy w większości przypadków oferują bardzo zbliżony standard do swoich tańszych odpowiedników? 

hostel czy hotelCzęsto zdarza się, że musimy przenocować w większym mieście – dla przykładu weźmy Poznań. W mieście tym roi się od różnego rodzaju miejsc noclegowych. Poziom jest na tyle „wyśrubowany”, że właściciele noclegowni robią wszystko, by Klient był zadowolony i wybrał właśnie ich ośrodek. Wyposażenie hostelu w większości przypadków nie różni się bardziej od hotelu, a zapłacić można dużo mniej. Granica między tymi dwoma instytucjami zatarta jest na tyle, że różni je coraz częściej literka „s” w środku nazwy i nic poza tym.

 

Fakty:

  • Hostele oferują także opcje apartamentów na najwyższym poziomie. Różnica jaką można znaleźć dotyczy ceny, ponieważ korzystając z oferty hostelu można zapłacić za apartament połowę ceny.
  • W obu przypadkach można zarezerwować nocleg za pośrednictwem strony internetowej. Coraz większa liczba hosteli oferuje taką możliwość.
  • Hotele są często o 100% droższe od hosteli
  • Hostele w większości przypadków oferują podobny standard
  • Społeczeństwo pod pojęciem hostel rozumie tanie oraz mało komfortowe noclegi

 

Wyjeżdżając na wakacje poważnie zastanówmy się nad wyborem właściwego miejsca noclegowego. Należy pamiętać, że trzygwiazdkowy hotel nie musi różnić się od innych, tańszych miejsc noclegowych poza tym, że trzeba za niego srogo zapłacić.

Artykuł został dostarczony przez nowo powstały Hostel w Poznaniu – Happy House, który oferuje wysoki, hotelowy standard o którym mowa w niniejszym artykule.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag noclegitag Hostel Poznańtag Apartamenty

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.