Hamulce dla efektywności pracy. Znasz na nie remedium?

06-06-2019, 23:58

Które zadania w pracy biurowej w największym stopniu hamują efektywność? Wyniki badań wskazują trzy główne czynniki. Są to: skomplikowana digitalizacja dokumentów (41%), nieefektywne procesy wewnętrzne tzw. efekt wąskiego gardła (39%) oraz nieintuicyjny system archiwizacji (37%). Do czego prowadzą? Skutkują niedotrzymywaniem terminów (48%) oraz obniżają poziom obsługi klientów (48%). A co za nie odpowiada?

Wyzwania, którym obecnie muszą sprostać współczesne firmy są ogromne. Szybkie tempo zmian sprawia, że przedsiębiorstwo musi działać sposób bardzo elastyczny. Wymaga to odpowiedniego dostosowania zaplecza technologicznego i kultury organizacyjnej. Zdaniem Pawła Barskiego z firmy Ricoh Polska, podczas podejmowania decyzji o inwestycji w nowe narzędzia należy wziąć pod uwagę możliwość ich aktualizacji i dopasowania do zmieniających się potrzeb. 

Badanie firmy Ricoh wskazuje na ważne elementy rozwoju. Zarządzający europejskimi firmami wśród najważniejszych korzyści zastosowania innowacyjnych rozwiązań wymieniają: zwiększenie efektywności pracy (70%), podniesienie motywacji do pracy (68%) oraz lepsze wykorzystanie kompetencji pracowników (67%). Ponadto nowoczesne narzędzia umożliwiają pracownikom wdrożenie pomysłów i innowacyjnych rozwiązań (67%) oraz ograniczają czas, jaki muszą poświęcić na realizację żmudnych zadań (66%). Innowacje w miejscu pracy to nie tylko wynik technologicznej rewolucji, ale również sposób na dotrzymanie jej kroku. Wymaga to jednak inwestycji w narzędzia, które odpowiadają zarówno obecnym, jak i przyszłym potrzebom firmy. 

Badanie przeprowadzono w styczniu 2019 r. na grupie 2550 przedstawicieli kadry zarządzającej m.in. z Austrii, Belgii, Luksemburga, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Węgier, Włoch, Holandii, Norwegii, Polski, Portugalii, Rosji, Słowacji, RPA, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Źródło: Ricoh


Następny artykuł » zamknij

Agent CIA czy oszust?

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy