Hakerzy udostępnili dane dyrektora generalnego Goldman Sachs

28-09-2011, 09:17

W ręce włamywaczy nie dostały się żadne tajne informacje finansowe. Nie ma również pewności, czemu za cel obrano właśnie szefa banku.

Hakerzy z grupy CabinCr3w umieścili w serwisie Pastebin szczegółowe informacje na temat Lloyda Blankfeina, obecnego dyrektora generalnego Goldman Sachs. Wśród danych znaleźć można m.in. jego datę urodzenia, kilka ostatnich adresów zamieszkania, jak również informacje o sporach, w jakie był zaangażowany.

Czytaj także: Bezdomny haker nie przyznaje się do winy (wideo)

Sonda
Wycieki danych z tego tygodnia są ze sobą powiązane?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak zauważa serwis CNET, nie ma pewności, czemu hakerzy obrali za cel właśnie Blankfeina. Warto jednak przypomnieć, że Goldman Sachs zyskało wsparcie ratunkowe od amerykańskiego rządu, jak również było oskarżane o praktyki, które miały doprowadzić do kryzysu ekonomicznego.

W poniedziałek CabinCr3w udostępnili również informacje na temat nowojorskiego policjanta, który użył gazu pieprzowego przeciwko osobom "okupującym Wall Street". Na jednym nagrań widać, że stróż prawa, zidentyfikowany jako Anthony Bologna, wchodzi w grupę ludzi, po czym atakuje jedną z osób niczym niesprowokowany.

Według The Guardian zarzuty związane z naruszeniem praw obywatelskich ciążą na wspomnianym policjancie już od 2004, kiedy to skargę na niego wniósł jeden z demonstrantów na Krajowym Zjeździe Republikanów.

Hakerzy zaprzeczyli jednocześnie, jakoby mieli bezpośredni związek z grupą Anonymous, szczególnie aktywnie ściganą w ostatnim czasie przez policję. Dla ludzi pytających, czy jesteśmy częścią Anonymous. Po prostu jesteśmy grupą osób na świecie, które myślą w podobny sposób - napisali CabinCr3w na Twitterze.

Czytaj także: AnonAustria udostępnili szczegółowe dane policjantów


Źródło: CNET
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930