Hakerzy mogliby zablokować linie kolejowe

28-12-2011, 16:49

Eksperci zajmujący się bezpieczeństwem nie mieli wątpliwości, że internetowi przestępcy mogliby wykorzystać metody stosowane przy atakach na strony internetowe również do blokowania krytycznej infrastruktury miejskiej.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


- Pociąg by się nie rozbił, jednak przez pewien czas nie mógłby przewozić ludzi - powiedział Stefan Katzenbeisser na odbywającej się w Berlinie konferencji dotyczącej bezpieczeństwa.

Czytaj także: Anonymous znów zaatakowali strony egipskiego rządu

Zdaniem Katzenbeissera przestępcy mogliby przeciążyć komputery odpowiedzialne za sterowanie pociągami, podobnie jak dokonywane jest to w przypadku ataków DDoS na strony internetowe. Warto jednocześnie zauważyć, że jest to jedna z najprostszych form ataku, która jednak - by była skuteczna - wymaga udziału wielu (często nieświadomych tego) użytkowników.

- Prawdopodobnie nie będzie to istotne zagrożenie w najbliższych latach - uspokaja Katzenbeisser. - Głównym problemem, jaki dostrzegam, może być wymiana cyfrowych kluczy. W przyszłości będzie to duże wyzwanie, jak dokonywać tego bezpiecznie.

Ataki typu DDoS w ostatnim czasie najchętniej przeprowadzane są przez grupy internetowych aktywistów, którym ze względu na dużą liczbę członków, nie sprawia problemów zablokowanie mniejszej strony. Internauci walczyli w ten sposób przede wszystkim z witrynami należącymi do rządu Egiptu, Meksyku oraz Salwadoru.

Czytaj także: Kolejny członek Anonymous trafia za kratki


Źródło: Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.