Hackdays nadchodzi! Zapraszamy do Łodzi

PATRONAT MEDIALNY 23-08-2012, 12:16

W weekend, na przełomie sierpnia i września (31.08 – 02.09), za sprawą Hackdays, Łódź stanie się stolicą nowych technologii.

Hackdays

Od Video Mappingu, przez architekturę generatywną, druk 3D, instalacje interaktywne, po budowanie niezależnych mediów w krajach takich, jak Ghana, Gruzja czy Jemen. O tym wszystkim będzie można usłyszeć, zobaczyć, a nawet dotknąć na Hackdays w Łodzi.

Trzon festiwalu stanowią prezentacje – 20-minutowe wystąpienia zaproszonych gości, którzy w sztuce, nauce i technologii zajmują się czymś wyjątkowym, interesującym, łączącym te dziedziny w oryginalny sposób.

Bardziej dociekliwy mogą uczestniczyć w darmowych warsztatach z drukowania 3D oraz Video Mappingu.

Mapping willaW piątek dziedziniec Willi Grohmana zostanie zamieniony w ogromną wizualizację za sprawą zaproszonych VJ-ów i pierwszej w Łodzi imprezy typu Bring Your Own Beamer – przynieś swój projektor i pokaż, co potrafisz! Tego samego dnia będzie można zagrać w legendarną grę „Snake”, znaną głównie ze starych telefonów, na ścianie budynku, z uwzględnieniem przeszkód w postaci okien, drzwi czy gzymsów, jako elementów gry!

Nie zabraknie też Video Mappingu Willi Grohmana planowanego na sobotę oraz koncertów - Nonstate i Soniamiki.

Soniamiki

Bring Your Own Beamer - BYOB to nowa, otwarta formuła jednodniowej galerii. Każdy może stać się jej częścią, przynosząc własny laptop, projektor i wspólnie z zaproszonymi artystami wypełnić białą przestrzeń wizualizacjami, filmami czy zdjęciami. BYOB zostało stworzone i zapoczątkowane przez Rafaëla Rozendaala w Berlinie w 2010 roku. W Polsce odbył się już w Poznaniu, Krakowie, Warszawie i Gdańsku.

Druk 3D - technologia pozwalająca na drukowanie przestrzennych obiektów warstwa po warstwie. Drukarki 3D pozwalają „wydrukować” dowolną rzecz, np. kubek, bransoletkę czy figurkę. Istnieją również drukarki przystosowane do „drukowania” budynków.

stół dotykowy

Architektura Generatywna - metoda projektowania, w której architekt za pomocą kodu programu komputerowego generuje bryłę budynku, uwzględniając siły na niego działające. Dzięki temu można uzyskać bardzo ciekawe kształty i struktury przy optymalnym zużyciu materiału.

 

 

 

Zapraszamy na stronę: Hackdays.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag patronat DItag Hackdaystag Łódź
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930