Gry miejskie w smartfonie z szansą na sukces w Dolinie Krzemowej

24-02-2012, 05:51

Pasjonaci nowych technologii, w przeszłości studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, stają przed szansą zaprezentowania swojego projektu informatycznego przed widownią złożoną z inwestorów w Stanach Zjednoczonych, w tym z Krzemowej Doliny.

PlaceChallenge - projekt, który Marcin Borecki i Jakub Kądziela zapoczątkowali podczas pierwszego w Polsce Startup Weekendu - pokazuje wszystkim młodym przedsiębiorcom, że trzeba mierzyć wysoko. Twórcy wyjeżdżają na miesiąc do USA zaprezentować projekt przed największymi funduszami inwestycyjnym, ale też przed potencjalnymi klientami. Projekt jest platformą, która skupia wokół siebie gry rozgrywane w świecie rzeczywistym, to znaczy przy użyciu telefonu komórkowego wyposażonego w GPS oraz podłączonego do internetu.

Po 10 miesiącach od rozpoczęcia prac twórcy postanowili pokazać wszystkim, jak działa ich projekt i oficjalnie uruchomić system. Uroczysta inauguracja odbędzie się w Dolinie Krzemowej w dniach 7-8 marca, kiedy to na prestiżowej konferencji Launch pomysł zostanie oficjalnie pokazany. Konferencja Launch zajmuje się promowaniem najbardziej innowacyjnych projektów z całego świata przed setkami inwestorów i aniołów biznesu, prawnikami oraz mediami. Podczas wydarzenia PlaceChallenge będzie miało swoje stoisko, w którym będzie można zobaczyć, jak działają gry, podejrzeć już zakończone rozgrywki i wygrać kupony uprawniające do tworzenia rozgrywek między znajomymi.

Czytaj też: Huge Thing, czyli nowy wymiar tworzenia startupów i rozwijania przedsiębiorczości (wywiad wideo)

- Prócz Krzemowej Doliny zamierzamy odwiedzić również inne miejsca w USA, na pierwszy ogień idzie Nowy Jork, Seattle i Las Vegas, a na koniec Los Angeles. W każdym z tych miast uruchamiamy specjalną grę dla mieszkańców, w której będzie można wygrać nagrody – tłumaczy Jakub Kądziela, współtwórca projektu.

W ostatnich dniach firma Microsoft ogłosiła, że rozpoczyna współpracę z PlaceChallenge, plasując projekt jako jeden z najbardziej innowacyjnych na świecie i udostępniając nieograniczone zasoby infrastruktury serwerowej, niezbędnej do nieprzerwanej i wydajnej pracy całego systemu.

Więcej o projekcie i jego postępach w USA można przeczytać na stronie: placechallenge.com


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031