Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

"Szukasz najlepszej ceny? Dołącz do grupy, razem kupimy taniej!" - to słowa, które mają zachęcić do skorzystania z usług Inntegro.pl, nowego kumulatora zakupów gromadzącego grupy klientów zainteresowanych podobnymi produktami. Dzięki wspólnym zakupom możliwe jest zdobycie niektórych towarów taniej nawet o kilkadziesiąt procent. W aktualizacji przedstawiamy wywiad z panem Cezarym Łosko - założycielem portalu Inntegro.pl

Cena jest istotnym czynnikiem, na który zwracamy uwagę przy wyborze produktu. Portale zakupów grupowych to nowinka na polskim rynku. Możemy kupić w ten sposób sprzęt elektroniczny, AGD, a nawet samochody w atrakcyjnej cenie - taniej, niż kupując indywidualnie.

Cezary Łosko - przedstawiciel portalu Inntegro.pl
fot. - Cezary Łosko - przedstawiciel portalu Inntegro.pl
- Zakupy przez internet to przede wszystkim wygoda i oszczędność pieniędzy oraz czasu – mówi Cezary Łosko z portalu Inntegro.pl. - Tworząc grupy klientów zainteresowanych podobnymi parametrami produktu, jesteśmy w stanie skutecznie negocjować ceny u producenta i obniżać je nawet o 40 proc. Wysokie rabaty podobają się klientom najbardziej - chwali rozwiązanie Łasko.

Po rejestracji na stronie internetowej dołączamy do grupy zakupowej i określamy wymagania dotyczące produktu. Im więcej osób zdecyduje się na dany produkt, tym taniej możemy go kupić. Po zamknięciu grupy klienci otrzymują ofertę i decydują się na nią lub nie, bez żadnych konsekwencji w razie rezygnacji.

Na polskim rynku od kilku miesięcy działa podobny serwis Kumulator.pl.

AKTUALIZACJA

Przedstawiamy wywiad z panem Cezarym Łosko - założycielem Inntegro.pl.

Dziennik Internautów: Rejestracja i korzystanie z serwisu jest darmowe. W jaki sposób serwis zarabia na utrzymanie?

Cezary Łosko: Korzystanie z serwisu jest bezpłatne. Zysk portalowi zapewnia dostawca towaru, a wynosi on 1% od wartości sprzedaży.

DI: Jakie były do tej pory najkorzystniejsze dla klientów oferty specjalne? Jaka była cena wywoławcza, ile udało się zejść z ceny i jaka wtedy była średnia rynkowa cena tego produktu?

Sonda
Czy interesuje Cię oferta serwisu Inntegro.pl?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

CŁ: Najkorzystniejsze dla klientów pod względem kwotowym są zdecydowanie samochody osobowe, gdzie możliwe jest uzyskanie rabatu rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ostatnio wielu klientów zainteresowało się Subaru Outback, który jest sprzedawany w cenie 28800 EURO, czyli 8000 EURO poniżej ceny rynkowej, jednak wcześniej mieliśmy bardzo atrakcyjne (15-25% upustu) oferty na Audi, VW, Mazdę, BMW i wiele innych. Regularnie otrzymujemy bardzo dobre oferty od Renault na samochody osobowe i dostawcze, gdzie rabat wynosi 20-30% od ceny salonowej. W ten sposób samochody dostawcze, takie jak Traffic czy Master, kosztują od ok. 70 tys. zł, zamiast 100 tysięcy.

DI: Ile kumulacji odbyło się do tej pory?

CŁ: Na portalu Inntegro.pl nie pojawia się określenie "kumulacja". Posiadamy stałe oferty produktów oraz tzw. oferty specjalne. Dzięki temu użytkownik może określić, jaki typ czy model sprzętu chciałby kupić. Dotychczas zakończyliśmy kilkanaście ofert dla grup.

DI: Czym serwis różni się od portalu Kumulator.pl?

CŁ: Główną różnicą między Inntegro a Kumulatorem jest to, że Inntegro.pl pozwala na zakup produktów drogich i wymagających skomplikowanej konfiguracji oraz indywidualnych negocjacji, takich jak np. samochody osobowe. Serwis kumulator.pl opiera się na idei zbliżonej do allegro.pl, czyli stawia raczej na automatyzację wprowadzania ofert i tworzenia grup. Działa to dobrze w przypadku pojedynczych produktów, natomiast ograniczeniem jest uniwersalizacja sprzedawanych przedmiotów, która ogranicza asortyment oferty. Zasada działania Inntegro jest inna - najpierw zbieramy grupę, a później negocjujemy dla niej ofertę i realizujemy sprzedaż. Ogólnie ujmując, idea Kumulatora lepiej będzie się sprawdzała w przypadku tańszych uniwersalnych produktów, a Inntegro w przypadku rzeczy drogich, które wymagają większego dopasowania do potrzeb klientów.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Więcej w tym temacie:

    Następny artykuł » zamknij

    Kieszonkowy projektor do PDA

    Źródło: DI24.pl