Groupon wypożyczy skanery firmom z wysoką sprzedażą

10-08-2011, 13:12

Groupon dla swoich partnerów wprowadził rozwiązanie, dzięki któremu będą oni mogli łatwiej realizować kupony oraz szybciej obsługiwać klientów.

Sonda
Korzystasz z serwisów zakupów grupowych?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Groupon, chcąc ułatwić swoim partnerom biznesowym proces ewidencjonowania i rozliczania kuponów, wdrożył program nieodpłatnego wypożyczania czytników kodów firmom, których oferty spotkały się z dużym zainteresowaniem nabywców. Uczestnicy programu nie będą już musieli ręcznie wpisywać do systemu rozliczeniowego kodów cyfrowych.

Do uczestnictwa w programie automatycznie kwalifikują się:

  • partnerzy, których sprzedaż osiągnie co najmniej 800 voucherów;
  • partnerzy spodziewający się przyjęcia w krótkim czasie (1-2 dni) co najmniej 400 voucherów.

Ponadto o udział w programie mogą się ubiegać firmy, które zdecydują się na długoterminową współpracę biznesową z Grouponem lub których sprzedaż jest minimalnie niższa od wymienionych limitów.

>> Czytaj też: Firmy: zakupy grupowe drogie, ale skuteczne

Przykładowy voucher z kodem kreskowym
fot. Groupon - Przykładowy voucher z kodem kreskowym
- O możliwości wypożyczania naszym partnerom czytników kodów myśleliśmy już od dawna. Intensywne testy tego rozwiązania, przeprowadzone w ostatnich miesiącach, pokazały, że jest to bardzo efektywne narzędzie, wyraźnie skracające czas obsługi klientów – zwłaszcza w przypadku imprez masowych – oraz znacznie usprawniające rozliczenia grouponów – powiedział Marcin Szałek, szef Groupon Polska. – Zachęceni dobrymi efektami oraz pozytywnym odzewem ze strony biorących udział w testach partnerów, zdecydowaliśmy o zaproponowaniu skanerów wszystkim firmom, które osiągną określone pułapy sprzedaży.

Partner, który otrzymuje takie urządzenie, podpisuje z Grouponem umowę nieodpłatnego wynajmu, w której zobowiązuje się do zwrotu skanera 30 dni po zakończeniu okresu ważności voucherów. Do korzystania z urządzenia konieczne jest posiadanie komputera osobistego z portem USB, dostęp do internetu oraz dostęp do Portalu Partnera Groupon.

Wdrożenie programu zostało poprzedzone testami, w których wybrani partnerzy otrzymali urządzenia oraz przeszli niezbędne szkolenie. W projekcie brał udział m.in. WPKiW w Chorzowie, którego oferta na bilety wstępu do Śląskiego Wesołego Miasteczka sprzedała się w rekordowej liczbie ponad 25 tysięcy.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031