Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

GoWork.pl - aktywni na rynku pracy

03-02-2015, 17:46

Rynek pracy w Polsce jest wymagający i trudny. Nie bez powodu. Płacimy wysoką cenę za brak dialogu na linii pracodawca - system edukacji - pracownik. Skutkuje to niedopasowaniem ofert, a rozwiązania systemowe to proces skrojony na wiele lat. Na szczęście życie nie znosi próżni i wiele luk zostało już zagospodarowanych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom (głównie Internetowi) możliwe jest efektywne szukanie ofert, kształcenie i budowanie społeczności wokół tematu - praca - dlatego warto zapoznać się z ofertą serwisu GoWork.pl.

Zanim serwis stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych adresów internetowych związanych z pracą i edukacją, minęło trochę czasu. Firma wzrastała niemal równolegle ze wszystkimi zmianami społeczno-gospodarczymi w Polsce.

Początki GoWork.pl Serwis Pracy sięgają 1990 roku. Doświadczenie i jednocześnie dynamiczne rozpoznawanie kształtujących się trendów mających duży wpływ na bieżącą charakterystykę rynku pracy, stały się podwaliną sukcesu, jakim jest duża popularność samej wyszukiwarki GoWork.pl, jak i wielu innych inicjatyw z powodzeniem i sukcesywnie wdrażanych przez firmę.

 

GoWork.pl - twórcze połączenie wirtualności i rzeczywistości

 

Między tzw. realem i wirtualem nie musi być sprzeczności, wręcz przeciwnie. Obie „przestrzenie” coraz bardziej na siebie wpływają i kształtują rzeczywistość - również, a może przede wszystkim - rynku pracy. Większość z nas nie pamięta już jak wyglądało wyszukiwanie ofert bez wyspecjalizowanych serwisów internetowych, takich jak GoWork.pl.

Odpowiednie ujęcie kategorii pozwala doprecyzować wiele kryteriów - np. terytorialne. Wpisanie frazy - oferty pracy w Warszawie - da wyszukiwarce szansę skupienia się na warszawskim, a nie całym, mazowieckim rynku pracy. Nie inaczej będzie w przypadku podania wyszukiwarce formuły - praca w Białymstoku i w każdym innym mieście.

Baza GoWork.pl jest na bieżąco aktualizowana, popularność serwisu decyduje o liczbie aktywnych użytkowników (zarówno pracodawców, jak i pracowników). Średnio to aż trzy miliony unikalnych użytkowników miesięcznie. W każdej chwili dostępnych jest dziesiątki tysięcy ofert pracy nie tylko w różnych branżach, ale również regionach.

GoWork.pl to jednak nie tylko nowoczesna wyszukiwarka (takich jest już w Polsce wiele). Oferta firmy jest kompleksowa i odpowiada na potrzeby różnych grup klientów.

 

Wyspecjalizowany rekruter

 

Zdobyte przez lata doświadczenie procentuje w wiarygodności działań podejmowanych przez GoWork.pl jako jednego z najpopularniejszych rekruterów. Firma wyspecjalizowała się w organizowaniu rekrutacji nie tylko na potrzeby krajowego, ale również niemieckiego rynku pracy.

Z jednej strony Niemcy to nasz najbliższy sąsiad i wciąż bardzo chłonny rynek pracy, który jest atrakcyjny dla Polaków, głównie ze względów finansowych, z drugiej - ta popularność przynosić może różne, nie zawsze dobre dla potencjalnych pracowników efekty. Nie wszystkie firmy pośrednictwa pracy wywiązują się ze swoich obowiązków, nadal można spotkać się z przypadkami oszustw. Decydując się na współpracę z GoWork.pl możemy być pewni profesjonalnej, rzeczowej obsługi, jasnych kryteriów i zasad przyszłej pracy. Warto zajrzeć do działu Praca w Niemczech.

GoWork.pl rozwija się dynamicznie nie tylko w sieci. Główna siedziba firmy znajduje się w Warszawie. Z powodzeniem działają również oddziały w największych miastach w Polsce. W chwili obecnej usługi rekrutacyjne i inne (z zakresu edukacji ustawicznej) oferowane są m.in. w: Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Olsztynie, w Lublinie, w Szczecinie i w Bydgoszczy.

gowork.pl

 

Edukacja w stylu GoWork.pl

 

Rynek pracy, jak wszyscy wiemy, wymaga od nas dynamiki w podejmowaniu różnych działań, w tym ciągłego kształcenia. Samo zdobycie głównego zawodu nie jest już tak prostym i oczywistym procesem jak kiedyś. Nikt nie zagwarantuje nam pracy po odbyciu studiów wyższych, coraz więcej młodych ludzi nauczonych doświadczeniem obecnych bezrobotnych albo emigrantów, decyduje się na alternatywne metody kształcenia.

Wśród nich prym wiodą szkoły policealne, dające nie tylko uprawnienia do wykonania różnych zawodów, ale przede wszystkim stawiające na praktykę wg zasady: mniej teorii - więcej doświadczenia.

Szkoły policealne (roczne i dwuletnie, a także kwalifikacyjne kursy zawodowe) to również efektywny sposób na zmianę kwalifikacji i przebranżowienie się. Praca, np. w zawodach medycznych, jest możliwa nie tylko w Polsce, posiadając takie kwalifikacje zdecydowanie łatwiej znaleźć zatrudnienie też w innych krajach.

Taką ofertę edukacyjną znajdziemy także w portfolio usług GoWork.pl. To Szkoła Policealna GoWork kształcąca w kierunkach popularnych i co najważniejsze - perspektywicznych.

Katalog kierunków jest bardzo rozbudowany - to m.in.: zawody medyczne (masażysta, biomasażysta, asystent stomatologiczny, farmaceuta, fizjoterapeuta). Inne kierunki to np.: kosmetologia, wizaż, fryzjerstwo, ale również informatyka, fototechnika, obsługa ruchu turystycznego, zarządzanie nieruchomościami i wiele, wiele innych.

Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie: www.szkoly.gowork.pl. Warto też skorzystać z równie bogatej oferty kursów i szkoleń typowo zawodowych, ale również kształcących określone umiejętności miękkie.

Prężnie działa też Instytut Szkoleniowy GoWork.pl, którego misją jest stwarzanie jak najlepszych możliwości rozwoju dla kadr oświatowych. Podobnie jak w innych szkołach, firma, stawia na nowoczesny warsztat, małe grupy i indywidualne podejście oraz zespół doświadczonych i kreatywnych trenerów.

Szkolenia organizowane są w określonych terminach, ale również na zamówienie (w ośrodkach na terenie całego kraju i bezpośrednio u klienta). Więcej informacji na ten temat - Instytut Szkoleniowy GoWork - www.oswiata.gowork.pl.

 

Serwis Pracy GoWork.pl, czyli budowanie zaufania na linii pracownik - pracodawca

 

Szczególnym obszarem działalności GoWork.pl jest budowanie dobrych relacji między stronami rynku pracy - pracodawcami i pracownikami. To jedna z kluczowych cech portalu, który przez wiele osób szukających pracy wybierany jest jako pierwsze źródło rzetelnych informacji na temat przyszłego pracodawcy.

GoWork.pl w ramach działu Serwis Pracy (funkcjonującym od 2005 roku) zapewnia usługi dla firm z zakresu tzw. Employer Brandingu. To budowanie marki „w oczach” odbiorców, w tym przypadku - potencjalnych pracowników. GoWork.pl buduje przekaz medialny na temat pracodawcy, nie jest to jednak typowa promocja.

Wiadomości są rzetelne m.in. dzięki Działowi Opinii o Pracodawcach i wirtualnej społeczności, w  ramach której każdy użytkownik może się podzielić swoimi opiniami na temat pracodawcy, z którym miał kontakt. Szczegółowe zasady wypowiadania się na forum znajdziemy w regulaminie dostępnym na podstronie Opinie o Pracodawcach.

Chcemy być na bieżąco z nowymi trendami, aktualnościami, nowinkami, a może potrzebujemy porad dotyczących autoprezentacji, rozwiązywania konfliktów w zespole, dawania sobie rady z różnymi, codziennymi problemami w miejscu pracy? Warto zajrzeć na bloga, który podpowie nam w przystępny i interesujący sposób co zrobić, żeby być świadomym swoich możliwości podmiotem na rynku pracy.

Ostatnie artykuły:

fot. WWF