Google zainwestował w farmę świń

14-09-2011, 14:03

Wyszukiwarkowy gigant po raz kolejny chce pokazać, że stara się dbać o środowisko naturalne.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak poinformował serwis The Globe and Mail, Google postanowił wspomóc projekt Uniwersytetu Duke'a warty łącznie ok. 1,2 miliona dolarów. Firma chce w ten sposób wziąć udział w walce o środowisko naturalne.

Czytaj także: Google+ to na razie najlepszy konkurent Facebooka

Sonda
Google szkodzi środowisku naturalnemu?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Eksperyment zakłada gromadzenie metanu z odpadów towarzyszących hodowli świń, który później miałby być zamieniany na energię niezbędną do zasilania najbliższych gospodarstw mieszkalnych. To jeden z wielu kroków, które w ostatnich latach Google podejmuje, by chronić środowisko czy może raczej uspokoić ekologów wskazujących na ogromny pobór mocy centrów danych firmy z Cupertino.

Niedawno wyszukiwarkowy gigant przekonywał, że firmy powinny wykorzystywać rozwiązania chmurowe ze względu na szereg korzyści dla środowiska naturalnego. Google podał, że wykorzystywanie Gmaila w firmie jest aż 80 razy bardziej energooszczędne niż opieranie poczty o własną infrastrukturę.

Agencja dpa, powołując się na źródła w Google'u, poinformowała niedawno, że użycie energii w centrach obliczeniowych firmy wyniosło w ubiegłym roku około 2,26 miliarda kilowatogodzin. Jest to znacznie więcej niż w przypadku wielu dużych miast. Według dpa Koblencja, licząca ponad 107 tysięcy mieszkańców, potrzebuje rocznie tylko 650 miliardów kilowatogodzin.

Czytaj także: Google traci, Bing zyskujeSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.