Google wprowadzi konkurencję iTunes do Androida

17-02-2011, 22:52

Wyszukiwarkowy gigant sukcesywnie podąża za trendami zapoczątkowanymi przez Apple. Na razie z dużymi sukcesami.

Niedawno w Dzienniku Internautów wspominaliśmy o usłudze One Pass, przez którą Google wypowiedziało konkurencję nowemu systemowi subskrypcji zaprezentowanemu przez Apple. Jak można się było domyślić, na tym się nie zakończy.

>>Czytaj także: Nowy pasek Google powoli udostępniany użytkownikom. Początek rewolucji?

Sonda
Android zdobędzie rynek tabletów?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak podaje Guardian, dyrektor Motoroli, Janjay Jha podczas Mobile World Congress oficjalnie potwierdził, że w urządzeniach z Androidem 3.0 przeznaczonym dla tabletów znajdziemy sklep z muzyką od Google na wzór iTunes.

Janjay Jha w Barcelonie wspomina: Jeśli spojrzysz dziś na mobilne usługi Google, jest usługa wideo, jest usługa muzyczna - to znaczy, będzie usługa muzyczna. Aktualizacje oprogramowania dla Androida 3.0 w Motoroli Xoom mają "dodać usługi audio i wideo".

Teoretycznie prosta usługa wzbudza wiele emocji, gdyż toczy się gra o niezwykle wartościowy rynek. iTunes, które powstało już w 2003 roku, sprzedało do tej pory ponad 10 miliardów utworów. W 2010 roku usługa miała aż 66 proc. udziałów w światowej sprzedaży muzyki online, co czyni ją największym sklepem muzycznym.

Tablet Xoom
fot. Motorola - Tablet Xoom
Po raz kolejny jednak widać, jak nowatorskie pomysły mogą przynieść firmie fortunę. Google startując ze swoim sklepem dopiero 8 lat po Apple, może mieć spore trudności ze stworzeniem realnej konkurencji. Rosnąca popularność Androida i dobry start systemu Google na tabletach może jednak napawać optymizmem.

>>Czytaj także: Google aktualizuje społecznościowe wyszukiwanie (wideo)


Następny artykuł » zamknij

Drukarki HP z systemem webOS

Źródło: Guardian
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930