Google Wallet bezpieczniejszy niż zwykły portfel?

12-02-2012, 10:35

Firma Google zapewnia, że jej elektroniczny model płatności jest znacznie bezpieczniejszy niż standardowe portfele. Eksperci zajmujący się bezpieczeństwem mają jednak co do tego niemałe wątpliwości.

W ubiegłym tygodniu zespół deweloperów zvelo zaprezentował, jak na urządzeniach z nieoficjalną wersją Androida (bądź tylko "zrootowanych") można obejść system weryfikacji kodu PIN. Na tym jednak złe wiadomości dla firmy Google się nie zakończyły.

Czytaj także: PayPal wchodzi w płatności mobilne

Serwis The Verge ujawnił później, że na przykład po kradzieży urządzenia złodzieje mogą w łatwy sposób uzyskać dostęp do kredytu na koncie powiązanym z urządzeniem. Wystarczy w takim przypadku usunąć dane aplikacji, a później zainstalować ją od nowa. Problemy okazały się na tyle istotne, że Google ustosunkowało się do nich na swoim blogu.

- Aby naprawić problem związany z nieautoryzowanym dostępem do konta na istniejących kartach opłacanych z góry (gdy ktoś  odzyska ustawienia telefonu, pomijając w ten sposób ekran blokady), tymczasowo wyłączyliśmy możliwość zasilania pieniędzmi kont tego typu - czytamy na blogu Google Commerce. - Będziemy stosować takie kroki ostrożności do czasu udostępnienia poprawki, co powinno nastąpić wkrótce.

Mobilne płatności to bez wątpienia rynek, który będzie w kolejnych miesiącach i latach zyskiwał na znaczeniu. Pomimo licznych obaw związanych z bezpieczeństwem, wygoda tego typu rozwiązań z pewnością przekona wielu użytkowników do porzucenia standardowych portfeli. Dzięki Google Wallet dokonamy nie tylko płatności, ale również zyskamy możliwość uczestniczenia w programach lojalnościowych, a sama technologia NFC może pomóc w wyeliminowaniu standardowych recept czy biletów.

Czytaj także: Powszechne płatności mobilne dopiero za kilka lat?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930