Google: Walka na patenty szkodzi klientom

26-07-2011, 16:32

Google obawia się, że wojna patentowa wokół Androida może się źle skończyć.

HTC poinformowało ostatnio, że jest gotowe do rozmów z Apple'em w sprawie naruszeń patentów. Jeśli firma z Cupertino się na to nie zgodzi, konsekwencje mogą ponieść również inne firmy.

>>Czytaj także: Samsung liderem na rynku smartfonów?

Sonda
Patenty utrudniają innowacje?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Kent Walker z Google'a powiedział w wywiadzie, że używanie patentów przez gigantów tworzących smartfony jest walką, która najbardziej uderzy w samych klientów. Ostrzegł także, że ze względu na takie działania producenci wkrótce będą musieli się skupiać na "przebrnięciu przez liczne spory".

Jak zauważył, obecnie zadanie producentów jest bardzo skomplikowane i "trudno jest obrać najlepszą ścieżkę", gdyż firmy rozwijają "cały szereg różnych rzeczy". Walker zapewnił również, że Google stara się wykupić wszystkie niezbędne patenty, które pozwolą na dalszą ekspansję mobilnej platformy.

Obecna sytuacja na rynku jest jednak dla wyszukiwarkowego giganta daleka od wymarzonej. Jak mówi Walker, "przemysł technologiczny ma obecnie duży problem", a patenty związane z oprogramowaniem znacznie utrudniają pracę nad innowacyjnymi funkcjami. 

Warto przypomnieć, że na początku lipca Google przegrało licytację patentów Nortela, na które konkurencyjne korporacje wydały ponad 4,5 mld dolarów.

>>Czytaj także: Dwa podrobione sklepy Apple'a zostaną zamknięte


Źródło: Bloomberg
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930