Google robi jesienne porządki

03-09-2011, 18:17

Wyszukiwarkowy gigant, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ogłosił zakończenie mniej popularnych projektów.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Nie wszystkie inwestycje wyszukiwarkowego giganta okazują się trafione, a po tym jak stanowisko dyrektora generalnego objął Larry Page, firma sukcesywnie kończy prace nad mniej popularnymi usługami.

>>Czytaj także: Przycisk Google +1 także dla urządzeń mobilnych

Sonda
Google zbyt często eksperymentuje z nowymi usługami?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Tym razem na blogu Google'a poinformowano o zamknięciu aż 10 projektów. Na szczycie listy znajduje się zakupiony w ubiegłym roku za 50 milionów dolarów Aardvark. Firma zapewnia, że choć całość nie będzie dłużej funkcjonowała pod obecną nazwą, technologie ułatwiające uzyskiwanie internautom trafnych odpowiedzi wciąż będą rozwijane.

Do lamusa odchodzi także Google Desktop, który pozwalał użytkownikom na wygodny dostęp do wyszukiwarki oraz gadżetów z poziomu pulpitu. Jak informuje wyszukiwarkowy gigant, ze względu na popularyzację rozwiązań chmurowych i częściową integrację gadżetów z pulpitami nowych systemów operacyjnych od 14 września rozwiązanie nie będzie wspierane.

Internauci muszą pożegnać się także z Google Pack, zawierającym zestaw polecanego oprogramowania, Google Netbook do tworzenia notatek, a także projektami Image Labeler, Fast Flip, Sidewiki, Google Web Security oraz Subscribed Links. Google zapewnił przy okazji, że nigdy nie boi się ryzyka w związanego z testowaniem interesujących technologii. Oczywiste jest jednak, że część tego typu projektów nie przetrwa próby czasu.

>>Czytaj także: Zakup motoroli to nie tylko patenty


Źródło: Google


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.