Gmail zastąpi PayPal? W poczcie Google można załączać pieniądze

16-05-2013, 15:02

Wysłanie pieniędzy przez Gmaila jest możliwe i tak proste, jak dodanie załącznika do wiadomości. Ponadto poczta Google udostępni nowe przyciski do szybkiego załatwiania spraw.

Trwa konferencja Google I/O 2013. Z tej okazji gigant zaprezentował m.in. nowości dla Androida oraz nowe Mapy Google, ale to nie wszystko. Również usługa pocztowa Gmail zostanie rozszerzona o nowe oraz - trzeba to przyznać - bardzo pomocne funkcje.

Gmail: Pieniądze jak załącznik e-mail

Firma Google postanowiła m.in. zintegrować Gmaila z Portfelem Google (Google Wallet). Dzięki temu wysłanie pieniędzy drugiej osobie jest równie proste jak dodanie załącznika do e-maila. Wystarczy w tym celu kliknąć ikonkę "$" znajdującą się na dolnym pasku w oknie wysyłania i podać kwotę.

Rzecz jasna, można również odbierać pieniądze przez Gmaila albo zwrócić je nadawcy. Film poniżej pokazuje, jak to wygląda.

Idea przesyłania pieniędzy pomiędzy posiadaczami adresu e-mail nie jest nowa. Od dawna realizuje ją PayPal i to właśnie on uważany jest za firmę, która najbardziej zmartwi się pomysłem Google. Co prawda, PayPal ma już wielu klientów i przynosi miliardy dolarów przychodu, ale ludzie nie korzystają z niego tak często, jak z Gmaila. Nie logują się do niego codziennie, by sprawdzić pocztę. 

Wysyłanie pieniędzy przez Gmaila jest atrakcyjnie szybkie i proste. Może być darmowe dla osób, które połączyły swoje konta z Google Wallet. Można też korzystać w celu wysłania pieniędzy z kart kredytowych lub debetowych, ale w tym przypadku trzeba liczyć się z prowizjami.

Możliwość przesyłania pieniędzy będzie początkowo dostępna tylko na komputerach biurkowych (nie na urządzeniach mobilnych). Usługa będzie wprowadzana najpierw w USA w ciągu najbliższych miesięcy, dla osób powyżej 18 roku życia. Najpierw dostęp do usługi będą miały osoby zaproszone lub takie, do których osoby zaproszone wysłały jakieś pieniądze.

Szybkie działania w Gmailu

Oprócz przesyłania pieniędzy Gmail doczekał się jeszcze jednej nowości - szybkich przycisków akcji. Takie przyciski pojawią się przy szczególnych rodzajach wiadomości i umożliwią wykonanie działań związanych z charakterem wiadomości. Przykładowo, jeśli dostaniemy zaproszenie na jakąś imprezę, będziemy mogli jednym kliknięciem potwierdzić swoją obecność.

grafika - Gmail

Ta funkcja również będzie się pojawiać stopniowo. Deweloperzy zainteresowani dodaniem takich przycisków do swoich e-maili mogą znaleźć więcej informacji na stronach Google.

Czytaj także: Google udostępnia Graf Wiedzy, czyli Knowledge Graph po polsku


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy