Głosowy tłumacz Skype "zna" 6 języków i może się przydać niesłyszącym

18-06-2015, 14:13

Tłumaczenie głosowe w Skype obejmuje już 6 języków, co znacznie zwiększa możliwości używania go. Poza tym tego tłumacza można używać w celu innym niż tłumaczenie.

Tłumaczenie rozmów głosowych w Skype rozwija się dość szybko. Po raz pierwszy przedstawiono je rok temu na konferencji Code, a w grudniu mogliśmy zobaczyć wczesną wersję narzędzia Skype Translator. Wówczas możliwe były głosowe rozmowy z tłumaczem, ale tylko w językach hiszpańskim i angielskim. Liczba języków obsługiwanych przy rozmowach tekstowych wynosiła aż 40.

W maju tego roku Microsoft ułatwił dostęp do tej przedpremierowej wersji Skype Translatora, umożliwiając pobranie aplikacji z Windows Store. Już wówczas tłumaczenia głosowe były dostępne w czterech językach - angielskim, hiszpańskim, mandaryńskim i włoskim. Liczba języków obsługiwanych w rozmowach tekstowych wzrosła do 50. 

Dziś Skype poinformował, że do obsługiwanych języków dołączyły francuski i niemiecki. To oznacza, że Skype jest w stanie świadczyć usługi tłumaczeń w językach, które są pierwszymi językami dla trzeciej części ludzkości. Dodajmy, że francuski i niemiecki są dla wielu ludzi dodatkowymi językami. 

Co więcej, Skype Translator zaczyna znajdować zastosowania inne niż tłumaczenie. Ta technologia obejmuje przecież rozpoznawanie głosu i tworzenie transkrypcji. Może się to przydać osobom niesłyszącym, które chcą rozmawiać przez internet z innymi. Rozmówca osoby niesłyszącej po prostu mówi do mikrofonu, a osoba niesłysząca czyta tekst i odpowiada również mówiąc. Film poniżej pokazuje to zastosowanie.  


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930