Gigant technologiczny robi zakup za 7,5 miliarda dolarów

05-06-2018, 16:01

W poniedziałek firma Microsoft Corp. ogłosiła osiągnięcie porozumienia w zakresie nabycia GitHub - platformy tworzenia oprogramowania, na której ponad 28 milionów programistów uczy się, udostępnia owoce swojej pracy i współpracuje w celu tworzenia nowych rozwiązań.

Zgodnie z postanowieniami umowy Microsoft nabędzie GitHub za kwotę 7,5 miliarda dolarów w akcjach Microsoft. Z zastrzeżeniem dopełnienia zwyczajowych warunków związanych z nadzorem regulacyjnym transakcja nabycia ma zostać zrealizowana do końca bieżącego roku kalendarzowego.

Platforma zachowa swój etos stawiania programistów na pierwszym miejscu i z założenia ma działać niezależnie, w celu zapewnienia otwartego środowiska dla wszystkich programistów z wszystkich branż. Programiści będą mogli nadal korzystać z dowolnych języków programowania, narzędzi i systemów operacyjnych w projektach i nadal będą mogli wdrażać oprogramowanie we wszystkich systemach operacyjnych, chmurach i na różnorakich urządzeniach.

Wiceprezes korporacyjny firmy Microsoft Nat Friedman - weteran oprogramowania typu open source - zajmie stanowisko głównego dyrektora wykonawczego GitHub. Obecny dyrektor Chris Wanstrath zajmie stanowisko doradcy technicznego Microsoft i będzie podlegał pod wiceprezesa wykonawczego Scotta Guthrie'ego; na tym stanowisku będzie opracowywał strategiczne inicjatywy oprogramowania.

Po zamknięciu transakcji korporacja zamierza rozliczać finanse GitHub w ramach segmentu chmury inteligentnej. Szacuje się, że nabycie zostanie wliczone do przychodu operacyjnego w roku rozliczeniowym 2020 na zasadach innych niż GAAP, a wpływ na zyski z obligacji w latach 2019 i 2020 będzie mniejszy niż 1% na zasadach innych niż GAAP, przy założeniu realizacji transakcji w wyznaczonym terminie. Zasady inne niż GAAP włączają prawdopodobny wpływ dostosowania księgowego po zakupie, a także wydatki związane z integracją i przeprowadzeniem transakcji. Stopniowy skup akcji poza kwartalnymi trendami w ostatnim czasie ma zrównoważyć zyski z akcji wypłacone w ciągu sześciu miesięcy po zamknięciu transakcji. Korporacja wykorzysta część z pozostałych około 30 miliardów bieżącego przydziału na wykup akcji na realizację transakcji.

Źródło: Microsoft Corp.


Źródło: PAP
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy