Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

GGC Białystok. Energia i synergia podlaskiej społeczności kobiet w IT

Justyna Oksimowicz 27-06-2014, 09:01

19 spotkań, 37 prelegentek, blisko 500-osobowa społeczność geeków, niezliczona ilość inspirujących rozmów i zawartych znajomości. Tak podsumować można niemal 2 lata działalności Geek Girls Carrots Białystok - podlaskiej edycji spotkań kobiet kochających nowe technologie.

robot sprzątający

reklama


Geek Girls Carrots Białystok, fot. Paweł Tadejko

GGC to inicjatywa ogólnopolska, a właściwie wychodząca poza granice Polski. Comiesięczne spotkania dziewczyn związanych zawodowo z branżą IT odbywają się obecnie w 14 miastach w całej Polsce, a także w Berlinie i Seattle. Otwarte dla wszystkich (także mężczyzn) wydarzenia przyciągają osobowościami prelegentek, tematami wystąpień i atmosferą sprzyjającą intensywnemu networkingowi. Uczestniczące w nich programistki, graficzki, project managerki, startuperki, właścicielki firm, blogerki tworzą nastawioną na rozwój i wymianę wiedzy społeczność, która zaraża energią, inspiruje i daje "power" do działania.

Geek Girls Carrots Białystok, fot. Paweł Tadejko

Jak wyglądają spotkania branży IT w kobiecym wydaniu na Podlasiu? Oto krótka relacja z czerwcowego, 19. spotkania GGC Białystok.

Wydarzenie, w którym wzięło udział blisko 100 stałych i nowych uczestników, upłynęło pod znakiem mediów społecznościowych. Emilia Kozłowska, dyrektor białostockiego oddziału agencji Isobar Poland, urodzona liderka, zabrała uczestników w podróż przez najpopularniejsze platformy społecznościowe, pokazując najciekawsze case studies – śmiałe, niejednokrotnie zaskakujące, inspirujące. Świetnie słucha się ludzi, którzy naprawdę znają się na tym, co robią, i przy okazji bawią się przy tym znakomicie.

Geek Girls Carrots Białystok, fot. Paweł Tadejko

Kolejna prelegentka - Diana Stelowska, specjalistka PR, Warszawianka - przybliżyła możliwości promowania inicjatyw kulturalnych w internecie. Pokazała kilka skutecznych sposobów, dzięki którym odbiorcy sztuki mogą być bliżej i mocniej związani z jej twórcami i instytucjami. Z żalem trzeba przyznać, że większość ciekawych, skutecznych przykładów działań to projekty spoza granic naszego kraju, tj. z USA i Anglii. Po prelekcji rozpoczęła się żywa dyskusja na temat finansowania kultury w Polsce i jej (braku) otwartości na wykorzystanie nowych technologii.

Geek Girls Carrots Białystok, fot. Paweł Tadejko

Było to ostatnie przed wakacyjną przerwą spotkanie białostockich GGC (wśród których pojawia się coraz więcej uczestników płci męskiej). Po raz kolejny była to okazja do dyskusji, inspiracji, poszerzenia i usystematyzowania wiedzy, ale przede wszystkim - networkingu w gronie osób, które odczuwają potrzebę nawiązywania kontaktów także offline.

Geek Girls Carrots Białystok, fot. Paweł Tadejko

GGC Białystok zapraszają po wakacjach. Informacje o kolejnym spotkaniu pojawią się na Facebooku. Na II urodzinach obecność obowiązkowa.

Relacjonowała Justyna Oksimowicz, fot. Paweł Tadejko

Czytaj także: W świat nowych technologii można wejść na różnych etapach życia - wywiad z Kasią Stempniak, organizatorką GGC Białystok


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E