Gdzienet.pl - mapa zasięgu sieci bezprzewodowych

18-03-2010, 21:51

Nowa wersja serwisu Gdzienet.pl ma za zadanie ułatwić użytkownikom znalezienie miejsc z dostępem do sieci bezprzewodowej. Ma jednocześnie pomóc producentom i dostawcom usług internetowych dotrzeć do klientów.

Serwis Gdzienet.pl dostarcza bezpłatnych informacji z wykorzystaniem technologii Google Maps. Dostawca usług internetowych nanosi zasięg swojej sieci bezpośrednio na mapie. Zainteresowany użytkownik wybiera interesujące go miejsce, wpisuje adres i może tym samym sprawdzić na mapie, czy w danej lokalizacji znajdzie zasięg bezprzewodowego internetu.

Dostawcy (portal skupia około 1200 WISP z całej Polski), określając zasięg swoich sieci, ułatwiają klientom dostęp do swoich usług. Stworzoną mapkę usługodawcy mogą podlinkować na swojej firmowej stronie internetowej. Użytkownicy natomiast, klikając w dowolne miejsce na mapie, mogą sprawdzić dostępność operatorów w ich miejscu zamieszkania. Sposób wyszukiwania konkretnego miejsca został maksymalnie uproszczony.

Okno Gdzienet.pl

Wśród nowych funkcji serwisu znajdują się m.in. widget pozwalający na wklejenie mapki z zasięgiem sieci firmy na dowolnej stronie WWW, nowy system lokacji pozwalający osobie zainteresowanej usługą na pozostawienie w określonym na mapie miejscu swoich danych kontaktowych, co dzięki zmianie trybu przeglądania mapki widzą dostawcy. Ulepszone zarządzanie sieciami i obszarami pozwala na szybsze i bardziej kompatybilne (m.in. z Internet Explorerem) przeglądanie map i automatyczne wyszukanie sieci na podstawie konkretnego adresu.

>> Czytaj także: Komórkowa mapa nieba od Google

Twórcą serwisu jest Grupa Cyberbajt - producent i dostawca sprzętu sieciowego w Polsce oraz integrator rozwiązań teleinformatycznych pod marką Netiona.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031