Galaxy S III oficjalnie z procesorem Samsunga

26-04-2012, 09:31

Nowy smartfon Samsunga zadebiutuje oficjalnie z procesorem Exynos koreańskiego koncernu - poinformowała firma na niecały tydzień przed premierą urządzenia. Wkrótce układ może trafić również do urządzeń innych firm.

Galaxy S III jest jednym z najbardziej wyczekiwanych smartfonów tego roku i choć urządzenia wciąż nie zaprezentowano, już teraz bije ono rekordy sprzedaży w niemieckim Amazonie. Samsung powoli odsłania karty związane ze swoim flagowym sprzętem.

Czytaj także: HTC: NIe naruszamy technologii dotykowej firmy Apple

W czwartek południowokoreański koncern ujawnił oficjalnie, że Galaxy S III wyposażony będzie w zintegrowany układ Exynos produkcji Samsunga. Do tej pory większość znanych producentów bazowała na rozwiązaniach Nvidii czy Qualcomma, jednak taki stan rzeczy powoli się zmienia. Ostatnio budowanie własnych układów zapowiedziało nawet HTC.

Samsung zapewnia, że 4-rdzeniowy Exynos bardzo łagodnie obchodzi się z baterią smartfona, a do tego jest szybszy niż obecne na rynku rozwiązania. Firma chce również, by w przyszłości układ trafił także do urządzeń innych producentów, jak Apple, Nokia, Motorola czy HTC.

Wprowadzenie własnego układu bazującego na architekturze ARM Cortex A9 ma umożliwić firmie generowanie jeszcze większych zysków z wytwarzania nowoczesnych gadżetów. Samsung planuje udostępnić smartfona Galaxy S III już w następnym tygodniu.

Czytaj także: Galaxy S III z ekranem 4,7 cala


Źródło: Samsung
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy