Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Gadu-Gadu wyjaśnia zmiany w regulaminie usługi

17-05-2006, 18:35

Użytkownicy komunikatora i sieci Gadu-Gadu zastanawiają się nad zmianami w regulaminie usługi, jakie ostatnio wprowadził producent programu. Największe wątpliwości wzbudzały zapisy dotyczące "niekomercyjnego użytkowania" i korzystania z innych programów klienckich. Rzecznik Gadu-Gadu udzielił nam bliższych wyjaśnień na ten temat.

robot sprzątający

reklama


Punkt 5 nowego regulaminu mówi, iż korzystanie z usług komunikatora Gadu-Gadu w celach zarobkowych bądź komercyjnych lub w celach związanych z prowadzoną jakąkolwiek działalnością gospodarczą może nastąpić wyłącznie na podstawie pisemnego porozumienia z Operatorem.

Wydawać by się mogło, że w tej sytuacji np. sklep internetowy kontaktujący się ze swoimi klientami również łamie regulamin. Tak naprawdę jednak chodziło o coś innego.

Oznacza to m.in., że nie można pobierać opłat za korzystanie z komunikatora Gadu-Gadu, który był, jest i będzie bezpłatnym programem - wyjaśnił Jarosław Rybus, rzecznik GG, w e-mailu dla Dziennika Internautów - Punkt ten ma w zamiarze dotyczyć takich sytuacji, gdy np. sieć Gadu-Gadu jest wykorzystywana w celach komercyjnych, np. przesyłania spamu do użytkowników Gadu-Gadu lub pobierania opłat za korzystanie z nieoryginalnej wersji programu Gadu-Gadu.

Punkt 5 nie dotyczy więc w żaden sposób sytuacji, gdy numer GG jest traktowany jako forma kontaktu, nie tylko prywatnego, ale również komercyjnego wewnątrz firmy, jak i z kontrahentami.

Jeśli chodzi o punkt 11 regulaminu to wprowadzono go w obecnym brzmieniu po to, aby podkreślić, że za działanie innych programów klienckich producent Gadu-Gadu nie może brać żadnej odpowiedzialności. Tak więc jeśli np. w czasie korzystania z nieoryginalnego klienta użytkownik straci hasło, to nie może mieć do producenta pretensji.

- Pragniemy również zwrócić uwagę na inne istotne zapisy w regulaminie (pkt 9), które chronią użytkowników Gadu-Gadu m.in. przed spamem (jest to kolejne rozwiązanie, po wprowadzeniu filtrów antyspamowych w Gadu-Gadu), oraz wieloma niepokojącymi w internecie działaniami, sankcjonowanymi przez polskie prawo - dodał rzecznik GG.

Obecny regulamin zastąpił stary, powstały w 2000 roku (z późniejszymi poprawkami), który zdaniem producenta komunikatora nie odpowiadał zmianom, jakie przez okres ostatnich sześciu lat zaistniały w polskim internecie.

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *