Fundusze ETF jako element dywersyfikacji zysków

06-07-2021, 15:38

Fundusze ETF, cenione przez wielu inwestorów z zagranicy, w Polsce wciąż należą do niszowych elementów strategii inwestycyjnych. Te otwarte fundusze giełdowych w sposób wyjątkowo precyzyjny śledzą ruchy indeksów lub innych aktywów. W odróżnieniu od tradycyjnych funduszy działają w oparciu o strategię pasywną uznawaną przez znawców tematu za wyjątkowo efektywną.

Na czym polega inwestowanie w fundusze ETF?

Chcąc ulokować pieniądze w funduszach ETF, inwestor w pośredni sposób staje się nabywcą spółek należących do wybranego indeksu. Obrót nimi odbywa się na identycznej zasadzie, jak to ma miejsce w przypadku akcji.

Kapitał inwestorski zostaje zatem umieszczony w zdywersyfikowanym portfelu aktywów spółek wchodzących w skład indeksu śledzonego przez ETF. Tytuły uczestnictwa tego funduszu są natomiast poddawane regularnej wycenie. W związku z tym można stale obserwować swoje inwestycje w momencie trwania sesji. W Polsce inwestorzy mogą wybierać pomiędzy jednostkami zależnymi od wahań polskich, niemieckich i amerykańskich indeksów.

Jakie dodatkowe koszty są związane z inwestycją w fundusze ETF?

Fundusze ETF cieszą się wśród zagranicznych inwestorów sporą popularnością także ze względu na bardzo niskie koszty zarządzania. Inwestowanie w ETF można zacząć już od pojedynczej jednostki. Dzięki temu ETF to tania szansa zdywersyfikowania swojego portfela inwestycyjnego poprzez wprowadzenie do niego nowych aktywów. Co więcej, do inwestowania w fundusze ETF obliguje się własny kapitał, a co za tym idzie nie nalicza się żadnych odsetek. Broker z kolei wymaga od inwestora wyłącznie niewielkiej rocznej opłaty za zarządzanie.

Każdy trader, który pragnie inwestować długoterminowo, powinien zainteresować się tego typu funduszami. Więcej informacji na temat ETF można znaleźć na stronie Saxo Bank, który oferuje platformę inwestycyjną z dostępem do ponad czterdziestu tysięcy instrumentów. Dzięki nowoczesnej technologii finansowej oraz profesjonalnemu zarządzaniu aktywami, inwestor zyskuje pewność profesjonalizmu i bezpieczeństwa.

ETF - warto inwestować z najlepszymi

Podejmując decyzję o inwestowaniu w fundusze ETF warto wybierać współpracę z ekspertami, którzy mają wieloletnie doświadczenie i mogą się pochwalić renomą na rynku finansowym. Tylko w ten sposób inwestor otrzymuje gwarancję wysokiej jakości usług, a także profesjonalnego wsparcia technicznego i pewności organizacji, której powierza swój kapitał. Dzięki temu inwestowanie będzie mniej stresogenne i łatwiejsze, a jednocześnie przyniesie pewny zysk.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag nowptag nolstag inwestowanietag fundusze inwestycyjnetag ETF


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.