France Telecom i Publicis wesprą europejskie startupy

07-11-2011, 14:49

Francuskie korporacje związane z komunikacją i reklamą stworzą fundusz inwestycyjny, który ma wspomagać przede wszystkim nowe europejskie projekty.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Wstępnie ustalono, że fundusz będzie operował kapitałem około 150 milionów euro. France Telecom i Publicis zapowiedziały jednak w informacji prasowej, że poszukują partnerów, którzy mogliby zwielokrotnić tę sumę.

Czytaj także: Don Dodge: Startupy to małe firmy... globalne. Trzeba myśleć globalnie.

Głównym celem funduszu jest wspieranie internetowych projektów z Francji, jednak o inwestycje będą mogły się starać również startupy z innych europejskich krajów. Przewidziano także możliwość wspierania usług z innych kontynentów, jednak wyłącznie przy współpracy z lokalnymi instytucjami tego typu.

Francuski fundusz będzie mógł wesprzeć jeden projekt około milionem euro, a w kolejnych rundach finansowania łącznie nawet 15 milionami euro. W centrum zainteresowania będą projekty dotyczące nowych technologii cyfrowych, w szczególności związane z branżą marketingu, e-commerce, gier online czy sieci społecznościowych. Doceniane mają być także rozwiązania bazujące na technologiach chmurowych oraz związane z bezpieczeństwem płatności.

Biorąc pod uwagę, że coraz więcej startupów z Polski jest dostrzeganych na arenie międzynarodowej, kolejne źródła finansowania mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na innowacyjność lokalnych projektów. Funduszem stworzonym przez France Telecom i Publicis mają zarządzać przedstawiciele obu firm, a w przyszłości również kolejnych korporacji, które zdecydują się na inwestowanie w internetowe przedsięwzięcia.

Czytaj także: Szansa na znalezienie nowych inwestycji na XI Pitch RallySprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.