Foxconn nie szuka strategicznych inwestorów

17-05-2012, 13:30

Foxconn zdementował plotki dotyczące poszukiwania przez niego strategicznego inwestora. Doniesienia tego typu przewijały się po ogłoszeniu przez chińskiego giganta słabszych niż oczekiwano wyników finansowych.

Foxconn Electronics (Hon Hai Precision Industry) miało poszukiwać strategicznych inwestorów wśród swoich klientów, do których należą m.in. firma Apple czy Hewlett-Packard (HP).

Czytaj także: Samsung z rekordowym zyskiem

Chińskie zakłady mogłyby w ten sposób lepiej konkurować z koreańskim Samsungiem, którego pozycja jest coraz silniejsza w związku z rosnącą popularnością tworzonych przez niego smartfonów. Jak w każdej plotce i tym razem w niepotwierdzonych doniesieniach można się doszukać szczypty prawdy.

Foxconn najprawdopodobniej rzeczywiście planuje zacieśnianie współpracy ze swoimi dostawcami - uważa Digitimes (zob. Foxconn says no to rumors of planning to seek strategic investment from clients). Plany takie potwierdzać może niedawna inwestycja w firmę Sharp, również zmagającą się z problemami finansowymi.

Zacieśnienie współpracy mogłoby pomóc Foxconnowi w zwiększeniu swoich marż, które w ostatnich kwartałach pozostawały na bardzo niskich poziomach. W pierwszym kwartale marże Hon Hai wynosiły zaledwie 0,9%, co bardzo zawiodło akcjonariuszy. Dla porównania, marże koncernu Apple były w tym czasie bliskie aż 40%.

Czytaj także: Tajwańczycy budują fabryki specjalnie dla firmy Apple


Źródło: Digitimes
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy