Apple utrzyma dominację na rynku tabletów

17-05-2012, 13:46

Przynajmniej w tym roku tablety z iOS pozostaną liderami rynku - poinformowała firma badawcza IHS iSuppli. W związku z rosnącą popularnością Androida przewaga firmy Apple wciąż jednak się zmniejsza.

Ostatni kwartał ubiegłego roku był szczególnie niekorzystny dla udziałów firmy Apple na rynku tabletów. iPady stanowiły wtedy tylko 55,1% wszystkich urządzeń tego typu - informuje IHS.

Czytaj także: Sprzedaż kluczowych dla HTC smartfonów opóźniona

W związku z niedawną premierą nowego iPada udziały iOS w rynku mają jednak wzrosnąć, osiągając w tym roku średnio 61%. Analitycy zauważają, że dużą zasługę w osłabieniu pozycji kalifornijskiego giganta ma Amazon, którego tani tablet Kindle Fire cieszył się nadzwyczajnie dużą popularnością.

Choć udziały Androida w rynku tabletów wzrosły pod koniec ubiegłego roku do 41,4% (z 31,3% w ciągu kwartału), wkrótce mają stanowić one mniejszą część tego typu urządzeń. Zdaniem IHS ich udziały spadną w tym roku do 38,4%. 

- Kluczem do sukcesu firmy Apple jest oferowanie ekosystemu złożonego nie tylko ze sprzętu, ale również oprogramowania - powiedziała Rhoda Alexander z IHS. - Kombinacja dobrze wyglądającego urządzenia, świetnie zaprojektowanych aplikacji, materiałów wideo, książek oraz muzyki czyni z urządzenia łatwy i atrakcyjny w użyciu produkt.

Warto przypomnieć, że kluczowym sprzętem dla firmy Apple wciąż pozostaje jednak smartfon iPhone. Jeszcze w tym roku amerykański gigant może się zdecydować na udostępnienie telefonu z większym ekranem.

Czytaj także: Spadła sprzedaż telefonów w pierwszym kwartale


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy