Fotka.pl i Gazeta.pl zaoferują pocztę w GMail

18-01-2008, 04:07

GMail to, oprócz wyszukiwarki, jedna z najbardziej trafionych i najpopularniejszych usług internetowych Google. Doceniły ją już dwa duże polskie portale, które zapowiedziały udostępnienie systemu poczty elektronicznej Google - GMail, w swoich domenach.

Na początku stycznia 2008 r. Gazeta.pl poinformowała o rozpoczęciu procesu migracji kont e-mail swoich użytkowników ze swojego starego systemu pocztowego na GMail.

- Stary system wyczerpał swoje możliwości, dlatego poszukując nowego rozwiązania zdecydowaliśmy się na współpracę z uznanym partnerem. System Gmail firmy Google gwarantuje niezawodne działanie systemu pocztowego. - wyjaśniał Tomasz Józefacki, dyrektor Pionu Internet Agory, wydawcy portalu Gazeta.pl

Po zmianach użytkownicy starej poczty gazeta.pl będą mogli w pełni korzystać z możliwości GMaila, jednocześnie zachowując swoje stare adresy. Portal zapowiedział oficjalne uruchomienie poczty w nowym systemie na 16 lutego br.

Z ankiety zamieszczonej w specjalnym serwisie poświęconym migracji wynika, że ponad połowa głosujących (56%) popiera przejście na Gmail. Jednak liczba oddanych głosów (w chwili pisania artykułu ponad 3200) wskazuje, że zainteresowanie tym procesem wśród ok. 400 tys. aktywnych użytkowników poczty Gazeta.pl (dane Megapanel PBI/Gemius z maja 2007), jest niewielkie.


Na system pocztowy GMail skusił się także serwis Fotka.pl, który postanowił dołączyć do grona polskich witryn udostępniających internautom konta poczty elektronicznej.

- Gmail to bezapelacyjnie najlepszy system pocztowy dostępny na rynku, zdecydowanie lepszy od rozwiązań rodzimych portali - mówi Rafał Agnieszczak, prezes zarządu Interaktywna sp. z o.o. - Na Fotka.pl mamy zarejestrowanych blisko 6 mln osób - większość z nich ma już konto pocztowe w jednym z portali - dlaczego nie mieliby przejść do nas? Czas, aby ktoś zmienił układ sił na rynku pocztowym w polskiej sieci" - dodaje Agnieszczak.

Fotka.pl zaoferuje system pocztowy GMail we własnej domenie, a w przyszłości zapowiada także oddanie użytkownikom do dyspozycji kilka atrakcyjnych domen jako aliasy. Użytkownicy płatnej wersji serwisu już korzystają z nowej na rynku poczty. Dostęp dla wszystkich zarejestrowanych na Fotka.pl osób przewidziano na 14 lutego 2008, w 7 rocznicę powstania serwisu.

Fotka.pl planuje także umożliwić swoim użytkownikom dostęp do pakietu aplikacji Google Apps. Dzięki temu będą oni mogli, w ramach swoich kont na Fotka.pl, korzystać z takich narzędzi online, jak Dokumenty Google, Kalendarz Google oraz Start Page, służący do tworzenia spersonalizowanej strony startowej.

System poczty elektronicznej GMail firmy Google oferuje m.in. cały czas rosnącą pojemność (w obecnej chwili jest to już ponad 6 GB), skuteczny system antyspamowy, wyszukiwarkę wiadomości, grupowanie wiadomości w konwersacje, etykietowanie i gwiazdkowanie wiadomości, zarządzanie bazą kontaktów, zintegrowany komunikator GTalk, sprawdzanie poczty z innych kont e-mail, personalizowanie adresu nadawcy "Od" czy przeglądanie kanałów RSS. Użytkownicy tego systemu, dzięki specjalnej aplikacji, mogą również korzystać z GMail na swoich telefonach komórkowych.

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy