Fly With Monkey tworzące aplikacje w HTML5 zdobyło inwestora

08-09-2011, 14:46

Firma tworzy gry społecznościowe, a w pierwszą z nich zagrać będzie można już w październiku.

Fly With Monkey jest młodym startupem przygotowującym gry społecznościowe w HTML5. Pierwszym tytułem, który zostanie udostępniony już październiku będzie gra polegająca na opiece nad własnym zwierzakiem.

Czytaj także: Polskie startupy na TechCrunch Disrupt

Sonda
Korzystasz z gier społecznościowych?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Podobnie jak w przypadku innych aplikacji tego typu, internauta będzie angażowany przez rozbudowany scenariusz, quizy, a także wbudowane mini-gry. Jak na tytuł społecznościowy przystało, nie zabraknie także możliwości wchodzenia w interakcję z innymi użytkownikami, z którymi będzie można wykonywać wspólne zadania oraz obserwować postępy.

Pierwsza aplikacja przeznaczona jest dla użytkowników pecetów, jednak dzięki zastosowaniu HTML5 w przyszłości pojawią się także narzędzia na inne platformy. Nasze produkty powstają w języku HTML5, dzięki czemu jesteśmy w stanie stworzyć dynamiczne gry na wszystkie dostępne platformy. Niedługo po premierze naszego pierwszego projektu w ręce graczy przekażemy także aplikację na smartfony i tablety - powiedział Daniel Troć, współzałożyciel Fly With Monkey.

W firmę Fly With Monkey zainwestował fundusz hardGAMMA Ventures, który wspomaga głównie projekty typu zalążkowego i wczesnego rozwoju - przede wszystkim z obszaru społecznościowego oraz cloud computingu. W niedawnej rozmowie z Dziennikiem Internautów Krzysztof Kowalczyk, jeden z partnerów funduszu, podkreślał dużą wagę odpowiedniej prezentacji nowych firm oraz umiejętności sprzedawania własnych pomysłów.

Czytaj także: Piictu, czyli Twitter dla obrazków


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31