Fizjoterapeuta z Krakowa pomoże Ci wrócić do pełnej sprawności

12-03-2021, 09:37

Bóle mięśni, stawów i problemy ze ścięgnami pojawiają się zarówno u osób w podeszłym wieku, jak i u młodych ludzi oraz dzieci. Ich przyczyny są zróżnicowane, począwszy od zwyrodnień związanych z chorobami i wadami wrodzonymi, skończywszy na urazach i powikłaniach po operacjach. Fizjoterapeuta w Krakowie codziennie przyjmuje w gabinecie osoby z licznymi problemami bólowymi. Dzięki regularnym zabiegom poprawia się samopoczucie fizyczne. Dlaczego fizjoterapia jest tak skuteczna?

1. Fizjoterapeuta Kraków - jak pomaga?

2. Osteopatia skutecznym sposobem na ból mięśni i stawów

fizjoterapeuta Kraków

Fizjoterapeuta jest w stanie skutecznie wyleczyć wiele problemów związanych z mięśniami, stawami i ścięgnami. Z jego pomocy korzystają osoby po urazach, operacjach, a także sportowcy, którzy chcą osiągać coraz lepsze rezultaty w swojej dyscyplinie bez ryzyka kontuzji. Fizjoterapeuta w Krakowie przywraca pacjentów do pełnej sprawności, często chroniąc ich przed koniecznością przeprowadzenia poważnych interwencji chirurgicznych. Dowiedz się więcej na temat fizjoterapii i jej zalet.

Fizjoterapeuta Kraków - jak pomaga?

Korzystając z pomocy osób takich jak fizjoterapeuta Kraków, ma się pewność, że jest się w dobrych rękach. Specjalista pracuje z pacjentem w oparciu o ruch. Podczas zajęć fizjoterapeuta z Krakowa Nowej Huty wykorzystuje odpowiednio dostosowane ćwiczenia, by wspomóc pacjenta w powrocie do równowagi i zdrowia. Dodatkowo w fizjoterapii wykorzystuje się techniki manualne. Poprzez uciskanie, masowanie i rozciąganie różnych partii ciała przywraca się prawidłowe wzorce ruchowe, poprawia się pracę powięzi, wzmacnia tkankę mięśni i stawów oraz zwiększa się stabilność układu kostnego. Dzięki temu znika wiele dolegliwości, które pacjent leczył farmakologicznie, skupiając się wyłącznie na objawach, a nie na przyczynach złego samopoczucia. 

Osteopatia skutecznym sposobem na ból mięśni i stawów

Fizjoterapia w Nowej Hucie to również osteopatia. Osteopata z Krakowa opiera się na wiedzy anatomicznej i fizjologicznej, skupiając się na naturalnych zdolnościach organizmu do samoregeneracji. Znajomość biomechaniki układu kostno-stawowego i mięśni sprawia, że podczas zajęć osteopata stymuluje procesy naprawcze organizmu. W ten sposób poprawia się ruchomość stawów, uruchamia się drenaż limfatyczny i żylny oraz eliminuje się przykurcze. Dodatkowo poprawia się czynność narządów znajdujących się w jamie brzusznej oraz niweluje się ucisk żył i nerwów, powodujący pojawianie się dolegliwości bólowych lub obrzęków kończyn.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Krakówtag fizjoterapeuta
To warto przeczytać


fot. Tavexfot. InPost
RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: