Fizjoterapeuta – twój najlepszy przyjaciel w bólu

05-03-2019, 18:13

Bóle kręgosłupa, bóle pleców – to prawdziwi wrogowie, którzy dopadają nas w pewnym czasie. Praca w trudnych warunkach sprawia, że coraz gorsza jest kondycja naszych kręgosłupów. Właśnie dlatego w pewnym momencie trafiamy do lekarza. Łykamy garściami kolejne leki przeciwbólowe i wracamy do ciężkiej pracy, bo przecież nie porzucimy zajęcia zarobkowego tylko dlatego, że nas boli. W efekcie niszczymy sobie i wątrobę i plecy, co zaprocentuje na starość straszliwymi problemami ze zdrowiem. Tymczasem tego wszystkiego można było uniknąć – wystarczy odwiedzać fizjoterapeutę.

mat partnera

Fizjoterapeuta to wykwalifikowana osoba, która doskonale wie, gdzie leży źródło naszego bólu i za pomocą masaży oraz ćwiczeń jest w stanie ulżyć nam nieco w ogólnym napięciu i przeciążeniu mięśniowym.

Fizjoterapeuta nie jest łatwym zawodem

Fizjoterapeutą może być każdy, kto ukończy studia. Tym niemniej zawód ten w Polsce ma pewien problem. Jak grzyby po deszczu wyrastają bowiem salony masażu z tak zwanym szczęśliwym zakończeniem, czyli po prostu świadczące usługi seksualne. Ponieważ nie mogą oni tego określać tak oficjalnie, reklamują się jako salony masażu tantrycznego. W efekcie ludziom myli się już, który to fizjoterapeuta, a który zajmuje się pracą seksualną. Z tego też powodu w zawodzie tym fizjoterapeuci spotykają się z różnymi nieprzyjemnymi sytuacjami. Z góry więc trzeba sobie powiedzieć: jeśli idziemy na zwykły masaż relaksacyjny, to szanujemy fizjoterapeutę.

Fizjoterapeuta zapewni ci zdrowie

Od fizjoterapeutów oczekuje się dużej wiedzy medycznej, ale zawód ten ciągle nie jest tak dofinansowany, jak powinien. A nie trzeba chyba mówić, że wiele jest potrzebujących osób, które wymagają fachowej ręki specjalisty. Studia są trudne i dlatego dobrych fizjoterapeutów nie ma w naszym kraju wcale tak wielu. Z tego właśnie powodu powinniśmy sprawdzić w Internecie, którzy mają dobrą opinię. Zazwyczaj jest tak, że ludzie zostawiają pozytywne komentarze. Ale dobrze jest również popytać znajomych, którzy odwiedzali fizjoterapeutów. Nie tylko będą nam w stanie wskazać prawdziwych specjalistów, ale powiedzą nam również, co powinniśmy przygotować. 

Fizjoterapeuta nie jest też tylko osobą, która zajmuje się wyłącznie chorymi. W praktyce robi przecież masaże także osobom zdrowym, wymagającym opieki. Nie ma w końcu nic przyjemniejszego niż porządny relaks po długim i męczącym dniu. I właśnie dlatego powinniśmy do tych fachowców bić drzwiami i oknami – bo są oni w stanie zapewnić nam zdrowie, o które sami sobie często zadbać nie potrafimy.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag fizjoterapeutatag ból

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.