Fanpage Trender obchodzi pierwsze urodziny

20-12-2011, 19:24

Narzędzie umożliwiające analizowanie i optymalizowanie działań marketingowych na Facebooku istnieje na rynku już rok.

Premiera Fanpage Trendera odbyła się na konferencji Social Media Standard, 13 grudnia 2010 r. Narzędzie jest produktem spółki SmartNet Research & Solutions specjalizującej się w badaniach i doradztwie w obszarze internetu i sieci społecznych.

W pierwszym roku działalności spółce udało się pozyskać kluczowych klientów wśród wiodących domów mediowych, agencji interaktywnych i PR-owych, a także korporacji i firm z branży e-commerce. Spółka zaistniała na rynkach 13 innych krajów, w tym Wielkiej Brytanii, Danii i Turcji. Rozmawiamy z poważnymi partnerami z kolejnych krajów. Naszym celem na 2012 rok jest ekspansja zagraniczna - zapowiada Jan Zając, Prezes Zarządu SmartNet Research&Solutions i współtwórca Fanpage Trendera.

Czytaj też: Uważaj z przydzielaniem praw administracyjnych na Facebooku (wideo)

W lipcu 2011 r. w Fanpage Trender i SmartNet Research & Solutions zainwestował fundusz inwestycyjny Business Angel Seedfund. Niedawno spółka osiągnęła z nadwyżką wyznaczony wówczas przychodowy kamień milowy. Dzięki temu nastąpiła następna runda inwestycji, w której Business Angel Seedfund objął kolejnych 10% udziałów, powiększając swoją pulę do 30%. W listopadzie br., po niecałym roku działalności, spółce udało się osiągnąć break even point.

Od kwietnia br. Fanpage Trender publikuje cykliczne raporty Fanpage Trends na temat najpopularniejszych polskojęzycznych stron na Facebooku. Cieszymy się, że tak szybko udało nam się umocnić pozycję ekspertów w zakresie marketingu na Facebooku. Nasze dane na dobre zagościły w mediach, a my sami często jesteśmy zapraszani na konferencje, warsztaty i szkolenia - komentuje Dominik Batorski, Członek Zarządu SmartNet Research&Solutions i współtwórca Fanpage Trendera.

Firma zatrudnia na stałe 11 osób (programiści, analitycy, specjaliści od sprzedaży i obsługi klienta).


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930