Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Faktury w małych firmach

13-11-2018, 08:36

Nie każdy prowadzi tak dużą działalność gospodarczą, aby chciał tworzyć osobne stanowisko do wystawiania i rozliczania faktur. W przypadku, gdy przychody i koszty firmy opierają się na kilku bądź kilkunastu podstawowych fakturach, koszt obsługi księgowej zdaje się więc niepotrzebnym wydatkiem. Jeśli jednak właściciel decyduje się na samodzielne rozliczanie faktur lub deleguje to zadanie na któregoś z pracowników, z pewnością przyda się mu się mała techniczna pomoc. Formą takiej pomocy są, zyskujące coraz większą popularność na rynku, programy do fakturowania online. Stanowią one nie tylko ułatwienie w codziennej pracy firmy, ale również pozwalają na bieżący przegląd jej finansów.

Wystawianie faktur

Samo w sobie nie jest może zbyt skomplikowane, natomiast jest w pewnością pracochłonne, jeśli robić to tradycyjnym sposobem. Na szczęście dzisiaj na potrzeby mniejszych firm stworzone zostały programy do wystawiania faktur online. Taki faktoring jest dużo prostszy niż tradycyjne wprowadzanie danych, a wiele jego elementów odbywa się intuicyjnie. Faktury online bazują na numerach NIP i po ich wczytaniu same uzupełniają pozostałe dane. Wystarczy je jedynie sprawdzić. Dane kontrahenta i wystawianych dla niego faktur zapisać można w pamięci programu, co znacznie uprasza wystawienie kolejnej faktury. Sam dokument jest jasny i przejrzysty, a co najważniejsze: zgodny ze wszystkimi obowiązującymi normami i przepisami. 

Fakturowanie online - pełna kontrola

Wystawianie faktur online pozwala stworzyć pliki pdf lub od razu wysłać je e-mailem do klienta. Istnieje także możliwość automatyzowania całego procesu, np. gdy dla jednego z klientów wystawiane są faktury cykliczne. Wystawianie faktur jest proste i nie wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu przedsiębiorczości. W miko i małych przedsiębiorstwach może więc prowadzić księgowość sam właściciel lub osoba do tego przez niego wyznaczona. Skanowanie danych z dokumentów to rozwiązanie rzadko spotykane, natomiast program, który je zawiera w zdecydowany sposób ułatwia proces fakturowania i - co ważniejsze - pozwala uniknąć wielu błędów, które pojawiają się podczas manualnego wprowadzania danych. Do tego dochodzi jeszcze prosty system kontroli, który pozwala identyfikować nieopłacone faktury i przypominać o nim klientom. Kontrola finansów firmy jeszcze nigdy nie była tak prosta, a dane zestawione w tak czytelny sposób. Z punktu widzenia rozliczeń i przejrzystości polityki finansowej firmy ważny jest również program do tworzenia jednolitego pliku kontrolnego JPK. 

Ostatnie artykuły:
fot. Banqup


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag faktury online


« Lipiec 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031