Facebook zmieni ustawienia dotyczące prywatności?

19-05-2010, 19:29

Presja zdaje się wywarła wpływ na największy serwis społecznościowy. Jego przedstawiciele przyznali, że pewne zagadnienia są obecnie bardzo skomplikowane.

Krytyka ze strony członków amerykańskiego Kongresu, europejskich instytucji rządowych, a także organizacji konsumenckich wywarła wrażenie na największym serwisie społecznościowym - Facebooku. Głośne są zarzuty pod jego adresem o szafowanie prywatnością swoich użytkowników, a także utrudnianie kontroli nad ustawieniami profilu.

>> Czytaj także: 31 maja opuszczamy Facebooka

Przedstawiciele serwisu w rozmowie z BBC News powiedzieli, że wsłuchują się w głosy swoich użytkowników. Jednocześnie przyznali, że niektóre zagadnienia mogły stać się zbyt skomplikowane, stąd rosnąca fala krytyki pod adresem Facebooka. Jego rzeczniczka zapewniła, że podejmowane są kroki zmierzające do uzdrowienia sytuację.

Sonda
Posiadasz konto na Facebooku?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Dodała także, że od momentu wprowadzenia ostatnich zmian w serwisie (w zeszłym miesiącu), liczba jego użytkowników wzrosła o 10 milionów. Podkreśliła, że nieprawdziwy jest obraz internautów, którzy nie wiedzą, co robią w zakresie swojej prywatności - od grudniowych zmian swoje ustawienia zmodyfikowało 50 procent osób posiadających profile, a więc przeszło 200 milionów osób.

>> Czytaj także: Facebook pozwalał na podglądanie czatów znajomych (wideo) 

To zdaje się nie przekonywać przeciwników serwisu, którzy akcentują, że Facebook niepoważnie traktuje internautów, narażając ich prywatność. Opisy ustawień dotyczących prywatności zawierają 5830 słów i są dłuższe od amerykańskiej konstytucji. Internauci mają do wyboru 50 różnych ustawień oraz 170 opcji.

Narasta opór wobec praktyk Facebooka, za czym pójść mogą konkretne działania. Należy także pamiętać, że w sieci dostępnych jest wiele innych serwisów, których polityka względem prywatności jest bardzo podobna. Czy czeka nas zatem odwrót od serwisów społecznościowych?


Źródło: BBC News, Dziennik Internautów
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930