Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Facebook zbuduje swoją przeglądarkę i pomoże RockMelt

15-06-2011, 12:01

Społecznościowy gigant chce jeszcze bardziej uzależnić od siebie użytkowników. Już wkrótce udostępni przeglądarkę zoptymalizowaną pod kątem Facebooka.

Pod koniec ubiegłego roku udostępniono przeglądarkę RockMelt, która do działania wymagała połączenia z kontem Facebooka. Wygląda na to, że przez ostatnie miesiące projekt rozwinął się na tyle, że zdobył bardzo dużą sympatię również zespołu Facebooka.

>>Czytaj także: Facebook traci użytkowników w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie

Sonda
Własna przeglądarka Facebooka do dobry pomysł?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Według New York Timesa deweloperzy współpracują obecnie z twórcami RockMelt w związku z budową własnej przeglądarki. Niestety zakres wspólnych działań nie jest znany, a oficjalnie mówi się jedynie o "współpracy związanej z kwestiami technicznymi oraz produktowymi".

W przypadku gdy Facebook może bez problemu kupić przeglądarkę RockMelt oraz zatrudnić pracujących nad narzędziem deweloperów, trudno mówić o partnerstwie na równych zasadach. Niemniej wsparcie ze strony społecznościowego giganta może niezwykle mocno wpłynąć na popularność projektu.

Już niedługo ma zostać udostępniona kolejna wersja RockMelta z możliwością wygodniejszego dopasowywania wyglądu programu, lepszą obsługą facebookowego czatu oraz wbudowanym systemem powiadomień o nowych wiadomościach.

Tego typy zmiany już teraz wymagają nieco pracy również po stronie Facebooka, jednak jak mówi Eric Vishria z RockMelt: Chcemy dać ludziom możliwość dzielenia się informacjami i komunikacji ze znajomymi, gdziekolwiek się znajdują. Dodaje również, że w miarę upływu czasu internauci powinni być świadkami wielu innowacji, które będą efektem współpracy z Facebookiem.

Na razie nie wiadomo, czy deweloperzy społecznościowego giganta zdecydują się na stworzenie swojej własnej przeglądarki, czy też projekt również w przyszłości opierał będzie się o RockMelt.

>>Czytaj także: Dowiedziała się z Facebooka, że maż chce ją zabić


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: New York TimesOstatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik