Facebook ulepsza kanał wiadomości, ożywia dyskusje

21-09-2011, 10:29

Strumień wiadomości na Facebooku będzie zawierał wiadomości najpopularniejsze oraz najnowsze, które będą dobierane w oparciu o częstotliwość odwiedzania serwisu. Ponadto Facebook wprowadzi funkcję o nazwie Ticker, która umożliwi śledzenie aktywności znajomych w czasie rzeczywistym.

Widać ożywienie w temacie serwisów społecznościowych. Google+ jest od niedawna dostępny dla wszystkich, zbliża się konferencja f8, a Facebook informuje o kolejnych ulepszeniach w swoim serwisie. Społecznościowy gigant przedstawił nowe listy znajomych i możliwość śledzenia użytkowników Facebooka bez konieczności dodawania ich do znajomych. Wczoraj na blogu Facebooka zapowiedziano ulepszenia kanału wiadomości.

Przeglądając wiadomości znajomych na Facebooku, można przełączać miedzy wiadomościami najpopularniejszymi oraz najnowszymi. Niebawem obydwa rodzaje wiadomości znajdą się w jednym strumieniu, który będzie się zachowywał "jak osobista gazeta". Osoby, które nie były na Facebooku przez pewien czas, zobaczą najpierw najbardziej popularne fotografie i statusy. Osoby logujące się częściej zobaczą najnowsze wiadomości.

Użytkownik będzie mógł sam oznaczyć daną wiadomość jako ważną lub mniej istotną. Ponadto zdjęcia prezentowane w kanale wiadomości będą większe.

Czytaj: Google+ otwarte dla wszystkich, ulepszone i wyróżnione

Facebook zapowiedział też funkcję o nazwie Ticker, która ma umożliwić śledzenie aktywności znajomych na bieżąco.

Wygląda to tak, że w specjalnym okienku pojawiają się skrócone wiadomości dotyczące nowych komentarzy, zdjęć czy lokalizacji naszych znajomych. Po kliknięciu na jedną z tych wiadomości rozwija się dymek, w którym możemy zamieścić komentarz.

Użytkownik może ustalić, kto będzie widział informacje o jego aktywności poprzez ustawienia udostępniania lub ustawienia aplikacji. Poniżej film, na którym można zobaczyć nowy kanał wiadomości oraz Ticker.

Czytaj: Facebook wkrótce z nowymi przyciskami


Źródło: Facebook Blog
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy