Facebook skutecznie sprzedaje?

12-06-2012, 18:25

Facebook jest bardzo skutecznym narzędziem dla reklamodawców - wynika z nowego raportu comScore. Wcześniej wiele dużych marek narzekało na koszty związane z obecnością w witrynie Zuckerberga.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Z nowego raportu comScore wynika, że reklamy na Facebooku są najskuteczniejsze w przypadku znanych marek, o których już rozmawiają użytkownicy - zauważa Reuters. Na potrzeby badania przyglądano się m.in. sklepom Best Buy czy Starbucks.

Czytaj także: Ciemne chmury wiszą nad Doliną Krzemową?

Okazuje się, że większość interakcji użytkowników z markami zachodzi w strumieniach wiadomości, a nie na dedykowanych do tego profilach. Jednak internauci, którzy kliknęli w przycisk "Lubię to" związany z danym produktem czy firmą, później poświęcają jej więcej czasu, gdy pojawia się również w innych miejscach.

Po trwającym 4 tygodnie teście okazało się, że fani, którzy widzieli na Facebooku wiadomości związane z daną marką, kupowali o ok. 19% chętniej jej produkty. Niezwykle ważna jest jednak również reakcja samych znajomych na wpisy umieszczane przez daną firmę, która może podnieść liczbę zakupów nawet o 27% (oczywiście, gdy znajomi entuzjastycznie reagują na wiadomości danej marki).

Warto przypomnieć, że Facebook na razie nie wyświetla reklam w mobilnych wersjach swojej usługi, co chętnie przywołuje Twitter. Już wkrótce jednak w obu społecznościowych usługach najprawdopodobniej pojawią się większe jednostki reklamowe, które mają być atrakcyjniejsze dla reklamodawców i niestety nieco bardziej uciążliwe dla samych użytkowników.

Czytaj także: Twitter wygra z Facebookiem wyświetlając gigantyczne reklamy?


Źródło: comScore, Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.