Facebook razem z HTC przygotowują społecznościowy telefon

15-02-2011, 13:58

Telefon od Facebooka ma jeszcze bardziej ułatwić dzielenie się informacjami na temat własnego życia ze znajomymi.

Facebook niedawno świętował swoje siódme urodziny, natomiast twórcy witryny wciąż bardziej skupiają się na opanowywaniu kolejnych obszarów internetu niż wchodzeniu w rynek przenośnych urządzeń.

>> Czytaj także: Android 3.0: prapremiera SDK systemu na tablety

Sonda
Ułatwienia dla użytkowników Facebooka to dobry pomysł?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak jednak informuje serwis PocketNow, HTC przygotowuje we współpracy z Facebookiem dwa nowe urządzenia, które mają być wyposażone w specjalne przyciski ułatwiające korzystanie z najpopularniejszego na świecie serwisu społecznościowego.

Przede wszystkim nowości znajdziemy jednak w oprogramowaniu bazującym na Androidzie. Ma ono informować miganiem przycisku, gdy w telefonie będziemy robili coś, czym można się podzielić ze znajomymi. Jak wspomina Henri Moissinac z Facebooka: HTC przeniosło Facebooka na te dwa nowe urządzenia, gdzie w innowacyjny sposób pozwoli ludziom łączyć się i udostępniać wygodnie, co tylko chcą, gdziekolwiek się znajdują.

Łatwo przewidzieć, że w ten sposób wyślemy na przykład zrobione właśnie zdjęcie czy też poinformujemy o aktualnej lokalizacji. 

Telefon przystosowany do Facebooka
fot. - Telefon przystosowany do Facebooka
Urządzenie o nazwie ChaCha będzie wyposażone w 2,6-calowy ekran oraz fizyczną klawiaturę i jak zaznacza serwis Seattle Times, będzie konkurentem dla BlackBerry Curve. Drugi smartfon Salsa ma oferować wyłącznie ekran dotykowy, za to nieco większy, o przekątnej 3,4 cala.

Co ciekawe, oba telefony mają działać pod kontrolą Androida 2.4 z interfejsem HTC Sense.

>> Czytaj także: MWC 2011: "Playstation Phone" i inne nowości SE


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy