Facebook przedstawia anonimowe logowanie i sieć reklamy mobilnej

02-05-2014, 10:57

Facebook buduje mobilne imperium. Umożliwi logowanie się do aplikacji bez udostępniania danych osobowych. Rusza też sieć reklamy mobilnej od Facebooka.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Ostatnie wyniki finansowe Facebooka pokazały, że społecznościowy gigant jest także potęgą mobilną. Facebook przekroczył miliard użytkowników mobilnych aktywnych miesięcznie. Już 59% jego przychodów reklamowych jest generowanych przez reklamy mobilne.

Na tegorocznej konferencji f8 Facebook zaprezentował kilka nowości, które mogą jeszcze bardziej umocnić jego mobilną pozycję. Są to takie nowinki, które nie są adresowane bezpośrednio do użytkowników, ale do deweloperów innych aplikacji.

Anonimowe logowanie

Pierwszą z takich nowości jest anonimowe logowanie, czyli możliwość logowania się do innych aplikacji przez Facebooka, ale bez udostępniania swoich danych. W ten sposób użytkownicy otrzymują korzyść wynikającą z logowania przez Facebooka (nie muszą pamiętać haseł), ale jednocześnie nie muszą się obawiać utraty prywatności na rzecz kolejnego podmiotu. Mogą wypróbować aplikację, a dopiero potem zdecydować, czy chcą udostępnić jej swoje dane. 

Film poniżej pokazuje, jak takie logowanie ma wyglądać od strony użytkownika. Po prostu trzeba będzie wybrać metodę logowania odpowiednim przyciskiem. Ta funkcja jest obecnie testowana z wybranymi deweloperami.

Nowości w logowaniu

Facebook przedstawił również nową wersję "tradycyjnego" logowania przez Facebooka. Umożliwia ono wybranie informacji, jakie mają być udostępnione, np. możemy się zgodzić na udostępnienie adresu e-mail, ale nie na udostępnienie daty urodzin.

W praktyce wygląda to tak, że przed zalogowaniem wyświetlana jest informacja o danych, jakie mają być udostępnione. Użytkownik może kliknąć specjalny link, który daje dostęp do listy udostępnianych danych. Jest możliwość edytowania tej listy. Ta funkcja będzie stopniowo udostępniana w ciągu najbliższych miesięcy.

zdjęcie

Więcej kontroli

Dodatkiem do nowych funkcji logowania będzie nowy panel pozwalający ludziom na śledzenie, do jakich aplikacji się logowali, anonimowo lub nieanonimowo. To kolejna funkcja, która może zachęcić ludzi do logowania się przez Facebooka. Nowy panel da przynajmniej wrażenie kontrolowania tego wszystkiego.

zrzut

Jest sieć reklamy mobilnej!

Facebook ma w zanadrzu również inną nowość, która może zwiększyć zależność dostawców usług mobilnych od giganta. Chodzi o sieć reklamy, która pozwoli wyświetlać reklamy Facebooka w aplikacjach innych firm. Twórcom aplikacji ułatwi to zarabianie na reklamach, a Facebook zwiększy zasięg swojego imperium. Facebook już w styczniu testował tę usługę.

Sonda
Facebook lepiej sobie radzi na rynku mobilnym niż Google?
  • tak
  • nie
  • trudno ocenić
wyniki  komentarze

Nowa sieć nosi nazwę Audience Network, co na język polski zostało przetłumaczone jako Sieć grup odbiorców. Nie trzeba szczególnie tłumaczyć, że jest to wyzwanie rzucone m.in. firmie Google. Od dawna mówiono, że Facebook może konkurować z Google AdSense, ale teraz społecznościowy gigant skupia się na obszarze mobilnym, który nie został jeszcze przez Google tak zdominowany jak rynek reklam wyświetlanych na komputerach.

Na koniec proponujemy wam film, w którym Facebook zachęca deweloperów do swojej nowej sieci reklamowej.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.