Facebook pozwala teraz na tagowanie nieznajomych

07-10-2011, 11:06

Społecznościowy gigant wprowadza kolejne drobne poprawki, które mogą jednak nie przypaść do gustu fanom prywatności.

Społecznościowy gigant poinformował na swoim blogu, że aby ułatwić rozmowy swoim użytkownikom, w przyszłości umożliwi oznaczanie we wpisach również osób spoza listy znajomych.

Czytaj także: Poszukują muzycznych hitów na Twitterze

- Głowy w górę wszyscy korzystający z Subskrypcji na swoich profilach. Teraz jako właściciele swoich wiadomości będziecie mogli tagować osoby spoza listy znajomych w komentarzach do publicznych statusów, co powinno ułatwić dialog - poinformowali przedstawiciele Facebooka. - Kiedy oznaczysz użytkownika, będzie on informowany o każdej odpowiedzi na jego komentarz.

Na razie całość działa wyłącznie na profilach użytkowników, a dzięki natychmiastowym informacjom o aktywności związanej z komentarzami Facebook liczy na jeszcze większe zainteresowanie internautów konwersacjami. Tagowanie użytkowników, czyli łączenie imienia z konkretnym profilem, rozpocząć możemy, wpisując w wiadomości symbol "@", po którym wystarczy wskazać z listy jednego z subskrybentów profilu.

Warto przypomnieć, że na początku miesiąca Facebook zniósł także ograniczenia związane z liczbą fanów, którzy byli niezbędni do utworzenia unikalnego adresu URL dla strony. Drobne usprawnienia w usłudze społecznościowego giganta pojawiają się co kilka dni, a jak niedawno zapewnił Mark Zuckerberg, spędza on na swojej stronie całe dnie (w odróżnieniu od konkurentów). Być może wiele z poprawek zaproponował więc sam twórca witryny.

Czytaj także: Zarząd wyszukiwarkowego giganta nie korzysta z Google+


Źródło: Facebook
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy