Facebook nie zamierza walczyć z Naszą Klasą?

GazetaPrawna.pl 05-11-2010, 11:43

Na pytanie, czy Facebook w Polsce jest zyskowny, Blake Chandlee - wiceszef tego serwisu - odpowiada, że tak i to bardzo. "Ale proszę nie pytać o liczby, bo i tak ich nie ujawnię" - dodaje.

DGP: Ilu użytkowników ma dziś w Polsce Facebook? Dane są rozbieżne – od 3 do 8 mln.

Blake Chandlee (BC): By być zaliczonym do grona użytkowników, wystarczy wejść na stronę tylko raz w miesiącu, a dla nas liczą się użytkownicy aktywni, pojawiający się w serwisie regularnie. Takich jest w Polsce blisko 4 mln. Połowa, podobnie jak na świecie, zagląda na Facebooka codziennie.

DGP: Ilu chcecie mieć na koniec tego roku?

BC: Nie podajemy takich prognoz. Mogę tylko powiedzieć, że od lutego do dziś liczba użytkowników w Polsce podwoiła się, a tempo nie zwalnia. Ten rok był przełomowy, bo osiągnęliśmy tzw. punkt przegięcia wzrostu użytkowników – w pewnym momencie przyrost wystrzelił w górę jak rakieta. Taki trend obserwujemy na wszystkich rynkach. W tym roku pojawił się w Polsce.

DGP: Kiedy pokonacie Naszą Klasę?

BC: W ogóle o tym nie myślimy. Polski rynek jest dla nas interesujący z kilku powodów. Tutejszy układ sił jest znacząco inny niż w innych krajach świata, gdzie w czołówce są Google, serwisy Microsoftu, Yahoo! i inne globalne marki. Tymczasem w Polsce na pierwszym miejscu jest Google, ale potem rządzą lokalne portale i oczywiście mocny serwis społecznościowy Nasza Klasa. To pokazuje, jak silne są w Polsce lokalne treści i marki. Teraz do tego grona dołączyliśmy także my. I widzimy jeszcze spory potencjał do wzrostu. W ciągu najbliższych 3–6 miesięcy uruchomimy też w Polsce usługę geolokalizacyjną Facebook Places.

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w wywiadzie Michała Fury z Blakiem Chandlee - Wiceszef Facebooka zapewnia: Nie zamierzamy walczyć z Naszą Klasą

gazeta prawna


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031