Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Excel i kartka papieru w biznesie

09-06-2014, 13:53

Czasem najprostsze rozwiązania okazują się tymi najlepszymi. W przypadku wielu zajęć wymagających kreatywności zakup drogiego komputera czy oprogramowania może nie przełożyć się na żadne pozytywne efekty. To nieważne, czy biznesplan powstanie na MacBooku Pro za kilka tysięcy złotych, czy zwykłej kartce - liczy się tylko pomysł.

Komputer nie wykona pracy za ciebie

Optymalizując zarządzanie czasem, przedsiębiorcy sięgają po coraz bardziej zaawansowane narzędzia. O ile w przypadku systemów do kierowania projektami faktycznie wiele nie da się uprościć, tak już łatwiejsze zadania nie zawsze wymagają zaprzęgania do nich całego kombajnu w postaci np. pakietu biurowego.

Sam wśród znajomych widzę nierzadko coraz bardziej skomplikowane programy, jakich używają do zarządzania swoimi listami rzeczy do zrobienia. Jedne aplikacje oferują animacje, inne grupowanie elementów, a większość z nich zachęca atrakcyjnymi grafikami.

Mało kto chce jednak pamiętać, że oprogramowanie w tym przypadku nie przekłada się praktycznie wcale na osiągane wyniki. W końcu to zadaniem użytkownika jest wykonanie całej pracy, a atrakcyjne narzędzia tylko odwracają od niej na moment uwagę.

Wgryź się w biznes z PizzaPortal.pl

Magiczne połączenie papieru i Excela 

Kartka niestety nie będzie w stanie rozwiać wielu wątpliwości, jakie pojawiają się przed twórcami nowych firm. Część danych warto błyskawicznie wyliczyć, by sprawdzić, czy pomysł ma w ogóle biznesowy sens - wtedy Excel okazuje się niezwykle pomocny.

Również gdy mamy do czynienia z wieloma zmiennymi, które aż prosi się podstawić do odpowiednich komórek arkusza kalkulacyjnego, wzbranianie się na siłę przed nowymi technologiami, nie ma większego sensu.

Jak w przypadku większości kreatywnych zadań, efektywność ich wykonywania będzie się różniła u każdej osoby. Czasem ascetyczna kartka i długopis mogą sprawić, że brak rozpraszających informacji przyniesie do głowy rewolucyjny pomysł. Dla innych bardziej stymulujące będzie natomiast środowisko chaosu i internetowej inspiracji. Warto jednak co jakiś czas sprawdzać, czy metody działania, które do tej pory nieźle się sprawdzały, nie są przypadkiem gorsze od tych znacznie mniej wyrafinowanych.

 

Partnerem sekcji Startupy jest PizzaPortal.pl - startup, który powstał w 2010 roku, a od 2012 roku stał się częścią grupy Delivery Hero, holdingu ułatwiającego zamawianie jedzenia na całym świecie. Wgryź się w sukces razem z PizzaPortal.pl!

Masz problem lub pytanie dotyczące biznesu? Wyślij je na startup@di24.pl

Zapisz się na newsletter dla startupów:







Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *