Ericsson uruchamia eStore i otwiera Akademię

23-02-2010, 19:47

Dwa projekty w dziedzinie telefonii komórkowej i sieci bezprzewodowych mają umocnić pozycję firmy na konkurencyjnym rynku.

GSM Association poinformowało w połowie lutego o wspólnej inicjatywie 24 operatorów sieci telefonii komórkowych, której celem jest stworzenie wspólnej platformy dla aplikacji przeznaczonych na użytkowników komórek. Jest to wyraźna odpowiedź na dominację Apple w tym segmencie. Firma jednak oferuje aplikacje tylko do swoich telefonów i odtwarzaczy MP3. Nokia oraz Research in Motion także posiadają własne sklepy, jednak nie są one aż tak popularne, jak w przypadku App Store.

>> Czytaj więcej: 24 firmy przeciwko Apple 

Sonda
Używam telefonu marki:
  • Nokia
  • LG
  • Samsung
  • Sony Ericsson
  • Apple
  • Research in Motion
  • Innej
wyniki  komentarze

Z własnym projektem wystąpiła firma Ericsson. Powiadomiła ona o uruchomieniu eStore - sklepu internetowego, gdzie nabyć można aplikacje przeznaczone dla różnych modeli telefonów. Na razie dostępnych jest około 30 tysięcy programów, czyli kilkukrotnie mniej niż w App Store. Swoje aplikacje mogą umieszczać w nim zarówno programiści, jak i inni właściciele treści - firmy z branży medialnej czy organizatorzy imprez. Część z nich dostępna jest bezpłatnie.

Jednocześnie firma poinformowała o otwarciu dla osób z zewnątrz Ericsson Academy. Do tej pory platforma ta służyła jedynie 80 tysiącom pracowników firmy do nauki i wymiany doświadczeń. Ericsson utrzymuje, że jej celem jest "inspirowanie ludzi i instytucji do wymiany myśli oraz stymulowanie innowacyjnych sposobów myślenia i zachowania".

Od czerwca br. każdy zainteresowany będzie mógł korzystać z jej zasobów i poszerzyć swoją wiedzę m.in. w zakresie sieci LTE czy IP Ericsson. Pełną funkcjonalność serwis ma osiągnąć pod koniec 2010 roku.


Źródło: Ericsson
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031