Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Technologie CDMA oraz LTE, a także 2500 pracowników przejmie szwedzki Ericsson od upadłej firmy Nortel.

Szwedzki producent telefonów komórkowych - Ericsson - ogłosił nabycie większościowych udziałów w kanadyjskiej firmie Nortel. Wartość transakcji to 1,13 miliarda dolarów. Miała ona charakter aukcji, której celem była sprzedaż majątku zbankrutowanej firmy. W połowie czerwca ofertę nabycia aktywów firmy złożyła Nokia Siemens. Opiewała ona jednak na 650 milionów dolarów.

Dzięki tej transakcji europejska firma znacznie umocni swoją pozycję na rynku Stanów Zjednoczonych. Razem z Nortelem Ericsson przejął prawa do technologii CDMA oaz LTE. Pierwsza z nich jest jedną z dwóch podstawowych wykorzystywanych przez amerykańskich operatorów telefonii komórkowej, w tym przez Verizon Wireless, Sprint Nextel, US Celluar, a także Bell Canada oraz Leap.

Z kolei LTE to technologia 4G, o której mówi się, że zastąpi obecnie powszechnie wykorzystywane w telefonii komórkowej. Dzięki przejęciu Nortela Ericsson będzie mógł skupić się na rozwoju obu technologii.

Ericsson przejmie także 2500 pracowników upadłego Nortela, z których 400 pracuje obecnie nad rozwojem LTE. W tym momencie Ameryka Północna stała się największym regionem dla szwedzkiej firmy, gdzie zatrudnionych jest około 14 tysięcy pracowników.

Nortel założony został w Toronto w 1895 roku. W szczytowym momencie, około 10 lat temu, wart był 250 miliardów dolarów i zatrudniał 90 tysięcy osób. Na początku stycznia br. firma złożyła wniosek o ochronę przed wierzycielami ze Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Wielkiej Brytanii. Nie była bowiem w stanie regulować swoich należności oraz dokonać restrukturyzacji zadłużenia.

Decyzja o przejęciu aktywów Nortela podlega jeszcze sądowemu zatwierdzeniu w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: DI24.pl