Ericsson: 5 miliardów użytkowników sieci mobilnych do 2016 roku

07-11-2011, 16:57

Niemal dziesięciokrotny wzrost liczby informacji przesyłanych w sieciach mobilnych przewiduje w najbliższych latach Ericsson, który dostarcza rozwiązania dla firm telekomunikacyjnych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Według najnowszego raportu opublikowanego przez Ericssona do 2016 roku liczba użytkowników sieci mobilnych wzrośnie aż do 5 miliardów. Pod koniec 2011 roku ma zostać przekroczona liczba 900 milionów klientów tego typu w skali globalnej.

Czytaj także: Sony wykupiło udziały Ericssona w mobilnym oddziale

Znacznie szybciej powiększała się będzie natomiast ilość przesyłanych do mobilnych urządzeń informacji. W związku z coraz większym zapotrzebowaniem na rozwiązania wideo smartfony będą za 5 lat pobierały niemal 10-krotnie więcej danych niż obecnie.

Warto zauważyć, że tylko w ciągu 2011 roku liczba pakietów przesyłanych do smartfonów wzrosła trzykrotnie, a coraz większa sprzedaż smartfonów i tabletów sprzyja szybkiemu wzrostowi zapotrzebowania na tego typu ruch. W raporcie, przygotowanym na podstawie informacji z ponad 180 państw, stwierdzono również, że osoby żyjące na 1% powierzchni Ziemi będą odpowiedzialne w najbliższych latach za około 60% ruchu w sieciach mobilnych.

Ruch w sieciach mobilnych
fot. - Ruch w sieciach mobilnych
Warto przypomnieć, że pod koniec października Sony poinformowało o planach wykupienia udziałów Ericssona ze swojego mobilnego oddziału produkującego smartfony. Japońska korporacja chce mieć dzięki temu większą kontrolę nad produkcją urządzeń, które mogłyby być lepiej zintegrowane z konsolami bądź telewizorami.

Czytaj także: Sony cały rok na minusie


Źródło: Ericsson


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. geralt


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.