Elektronika w sieci tańsza średnio o 1/4

23-09-2011, 20:16

Ceny produktów elektronicznych w sklepach internetowych są średnio o 26 proc. niższe niż w najpopularniejszych sieciach eletromarketów - wynika z danych porównywarki Nokaut.pl. Najwięcej zaoszczędzimy na telewizorach LED, odtwarzaczach MP3 oraz zestawach kina domowego.

Sonda
Kupujesz sprzęt elektroniczny przez internet?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Porównywarka Nokaut.pl zestawiła ceny 500 losowo wybranych produktów z warszawskich sieci marketów elektronicznych z cenami tych samych produktów znalezionymi na nokaut.pl. W większości, bo aż w 400 przypadkach, ceny w sklepach internetowych były niższe, średnio o 26 proc.

- Coraz więcej klientów zdaje sobie sprawę, że zakupy online to duża oszczędność, dlatego przed podjęciem decyzji o kupnie danego produktu warto sprawdzić, ile kosztuje on w sieci (…) oszczędność na niektórych produktach może sięgać nawet 50 procent – mówi Tomasz Maj, eCommerce Director Grupy Nokaut S.A.

Czytaj też: UE: więcej zbiórki i recyklingu zużytego sprzętu elektronicznego

Różnice cen sprzętu elektronicznego w sklepach internetowych i elektromarketach
fot. Nokaut.pl - Różnice cen sprzętu elektronicznego w sklepach internetowych i elektromarketach
Wyposażając dom w sprzęt elektroniczny, warto porównać ceny produktów – według porównywarki - w 80 proc. przypadków w sklepach internetowych są one niższe. Kupując laptopa w e-sklepie, możemy zaoszczędzić nawet 990 złotych, telewizor LED – ponad 1000 złotych, a kino domowe – około 750 złotych. Największe różnice w cenach zauważalne są w przypadku telewizorów LED z funkcją 3D, nawet 2900 złotych.

Kupując sprzęt elektroniczny, warto zwracać uwagę przede wszystkim na ceny takich produktów, jak: telewizory LED – w internecie tańsze średnio o 30 proc., odtwarzacze MP3 – w e-sklepach tańsze o 28 proc. oraz telewizory plazmowe i kino domowe, które w internecie kosztują mniej o 26 proc.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy