Elektroniczny problem medycyny

31-10-2014, 14:04

Nowelizacja ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia o trzy lata przesuwa obowiązek prowadzenia dokumentacji medycznej wyłącznie w formie elektronicznej. Część placówek i tak może mieć z tym problem.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Ustawa z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia wymaga, by od 31 lipca 2017 roku dokumentację medyczną prowadzić wyłącznie w formie elektronicznej. Wydaje się, że poradzą sobie z tym szpitale, które będą musiały „tylko” dostosować istniejący system informatyczny. Placówki, w których nadal królują papierowe, ręcznie wypełniane karty pacjentów, będą w kłopocie.

Lekarz wypisuje receptę

Fot. sheff/Shutterstock.com

Ocenia się, że koszt inwestycji dla szpitala wynosi od ok. 500 tys. do nawet kilku milionów złotych, a jej realizacja może trwać nawet 2-3 lata. Inwestycja oznacza nie tylko wdrożenie oprogramowania. Konieczne będzie dostosowanie serwerowni do bezpiecznego przechowywania danych (podwójne serwery, klimatyzacja precyzyjna, ochrona ppoż), zbudowanie sieci czy wyposażenie w komputery i tablety dla personelu.

Nie wiadomo, jaki los czeka placówki, które nie zdążą z wdrożeniami.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia (Dz. U. Nr 113, poz. 657, z późn. zm.).


Źródło: WNP.pl


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.