Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Nowelizacja ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia o trzy lata przesuwa obowiązek prowadzenia dokumentacji medycznej wyłącznie w formie elektronicznej. Część placówek i tak może mieć z tym problem.

robot sprzątający

reklama


Ustawa z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia wymaga, by od 31 lipca 2017 roku dokumentację medyczną prowadzić wyłącznie w formie elektronicznej. Wydaje się, że poradzą sobie z tym szpitale, które będą musiały „tylko” dostosować istniejący system informatyczny. Placówki, w których nadal królują papierowe, ręcznie wypełniane karty pacjentów, będą w kłopocie.

Lekarz wypisuje receptę

Fot. sheff/Shutterstock.com

Ocenia się, że koszt inwestycji dla szpitala wynosi od ok. 500 tys. do nawet kilku milionów złotych, a jej realizacja może trwać nawet 2-3 lata. Inwestycja oznacza nie tylko wdrożenie oprogramowania. Konieczne będzie dostosowanie serwerowni do bezpiecznego przechowywania danych (podwójne serwery, klimatyzacja precyzyjna, ochrona ppoż), zbudowanie sieci czy wyposażenie w komputery i tablety dla personelu.

Nie wiadomo, jaki los czeka placówki, które nie zdążą z wdrożeniami.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia (Dz. U. Nr 113, poz. 657, z późn. zm.).


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: WNP.pl