Ekologiczny reality show online

13-10-2009, 14:51

10 tys. zł oraz bezpłatna wymiana sprzętu AGD to główne nagrody zorganizowanego w sieci przez firmę Enea proekologicznego reality show. Zwycięzcą zostanie rodzina, w której oszczędność energii w domu będzie największa.

W pierwszej serii programu internauci mogą zgłosić się do udziału w akcji, odpowiadając za pomocą animowanego formularza specjalnej stronie na pytania dotyczące sposobu korzystania z energii elektrycznej oraz dodatkowe pytanie konkursowe.

W ten sposób zostaną wyłonieni finaliści akcji. Wszyscy autorzy zgłoszeń zyskają dodatkowo szansę na wygranie kwoty o równowartości rocznych rachunków za energię elektryczną.

W drugim etapie programu w trzech wyłonionych mieszkaniach eksperci Enea przeprowadzą profesjonalny audyt energetyczny. Rozpocznie on codzienne zmagania finalistów, których celem będzie uzyskanie jak największej oszczędności energii. Relację z przebiegu akcji u finalistów będzie można śledzić w serwisie konkursowym.

W trakcie konkursu uczestnicy będą mieli możliwość wymiany starego sprzętu AGD na nowy. Nagrodę główną w wysokości 10 tys. zł otrzyma rodzina, która najbardziej zmieni swoje nawyki i zaoszczędzi najwięcej energii. Pozostali finaliści otrzymają nagrodę gwarantowaną w postaci rocznej opłaty za prąd ufundowanej przez dostawcę energii, firmę Enea.

Najważniejszym efektem energetycznego pojedynku według organizatorów ma być przekonanie konsumentów do oszczędzania energii. Zmaganiom towarzyszyć będą praktyczne wskazówki dotyczące oszczędzania energii, ciekawostki ekologiczne oraz konkursy z nagrodami przeznaczone dla wszystkich internautów.

Pomysłodawcą akcji jest agencja GDP, a jej przebieg w sieci koordynuje agencja Wide Open.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy