Ekologiczna wystawa jutro w Warszawie

30-05-2011, 16:41

Mobilna wystawa na pokładzie pociągu zatrzymującego się w kilkunastu europejskich miastach, promującego ekologię i rozwiązania przyszłości, zawita do Warszawy na kilka dni.

Wystawa „Pociąg pomysłów” organizowana jest we współpracy z Hamburgiem – Europejską Zieloną Stolicą roku 2011 i ma na celu popularyzację najlepszych rozwiązań ekologicznych w miastach Europy, zapewniających zrównoważony rozwój z korzyścią dla ich obywateli.

W wagonie 6 pociągu – zaaranżowanym przez firmę Panasonic – zaprezentowane są rozwiązania ekologiczne dostarczane przez firmę, mające zapobiegać zmianom klimatycznym: LED, baterie litowe, panel słoneczny, pompa cieplna.

>> Czytaj też: Trójwymiarowy świat zaprezentowany na wystawie

Częścią wystawy w wagonie 6 jest też ekologiczny dom Panasonic bazujący na założeniu, że w mieszkaniu przyszłości energia elektryczna będzie mogła być produkowana, magazynowana i zarządzana oraz oszczędzana przez zastosowanie odpowiednich technologii. Koncepcyjny dom pokazuje, że w przyszłości możliwe będzie życie z niemal zerową emisją dwutlenku węgla do atmosfery.

Pociąg pomysłów” wyjechał z Hamburga 15 kwietnia i do 22 października odwiedzi 18 europejskich miast, w tym: Warszawę, Paryż, Brukselę, Barcelonę, Marsylię oraz Wiedeń.

„Pociąg pomysłów” stanie na Pl. Defilad i będzie otwarty dla zwiedzających w dniach 31 maja – 4 czerwca 2011 r. w godzinach 13-18.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy