Mamoko - wyszukiwanie po wyglądzie

30-05-2011, 17:10

Jeśli nie kojarzymy nazwy, czy modelu produktu lub po prostu chcemy znaleźć coś ładnego, z pomocą ma przyjść Mamoko, polska wyszukiwarka obrazkowa. To właśnie na podstawie grafik mamy znaleźć interesujący nas towar.

Sonda
Wyszukiwanie obrazkowe ułatwi znalezienie poszukiwanego produktu?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

- Wyszukiwarka jest nastawiona na dowolne towary, których kształt jest ważny dla klienta. Systematycznie będą pojawiać się nowe kategorie. Nasza technologia nie wymaga opisów, jest oparta całkowicie o grafikę, czego do tej pory jeszcze nikt nie ma – tłumaczy Jacek Fajfer z Mamoko.

Do rozpoznawania kształtów towarów użyto algorytmu, którego stworzenie i rozwój zajęło jednemu z twórców ponad 5 lat. Po 2 latach prac nad wyszukiwarką obrazkową powstał serwis mamoko.pl umożliwiający wyszukiwanie towarów poprzez wskazywanie podobieństw.

>> Czytaj też: Wyszukiwanie głosowe testowane na Google.com

Wyszukiwarka mamoko.pl oferuje wyszukiwanie obrazkowe
fot. - Wyszukiwarka mamoko.pl oferuje wyszukiwanie obrazkowe
Twórcy systemu twierdzą, że w ten sposób w kilka chwil można dotrzeć do każdego artykułu w sklepie. Po wybraniu odpowiedniego produktu można przejść do oferującego go sklepu internetowego i dokonać zakupu przez internet.

W bazie jest obecnie ponad tysiąc produktów (buty, lampy, torebki), a ich liczba ma stale wzrastać. Ze względu na początkową fazę startupu, twórca nie chce udzielać informacji na temat tego, w jaki sposób serwis będzie zarabiał na siebie.

Serwis dostępny jest pod adresem: mamoko.com


Źródło: DI24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy