eCard: znaczące straty po 3 kwartałach 2008 r.

05-11-2008, 16:49

Wyniki eCard po 3. kwartale 2008 r. są bardzo kiepskie. Firma zrzuca je na barki byłego prezesa i zapowiada podjęcie walki o poprawę finansów oraz szukanie oszczędności.

Przychody eCard w 3. kwartale 2008 roku wyniosły 4,5 mln zł i wzrosły w stosunku do 3. kwartału 2007 roku o 91%. Koszty wytworzenia sprzedanych produktów w tym okresie wyniosły 5,3 mln zł i wzrosły o 80% w stosunku do 3. kwartału 2007 roku.

Jednak po uwzględnieniu kosztów sprzedaży na poziomie 484 tys. zł oraz kosztów ogólnego zarządu na poziomie 1,4 mln zł, spółka eCard odnotowała w 3. kwartale stratę z działalności operacyjnej na poziomie 2,6 mln złotych, tym samym zwiększając stratę operacyjną w ujęciu narastającym do ponad 8 mln złotych.

Strata netto eCard wyniosła 2,4 mln zł w okresie 3. kwartału i 8,5 mln zł w okresie trzech kwartałów 2008 roku. Środki pieniężne na dzień 30 września 2008 roku wyniosły 2,2 mln zł i spadły o ponad 17 mln zł od końca 2007 roku.

Spółka wyjaśnia, że poniosła znaczące koszty związane z optymalizacją sieci bankomatów, w tym koszty przeniesienia bankomatów do "korzystniejszych" lokalizacji. W przypadku środków pieniężnych ich stan uległ zmniejszeniu ze względu na realizację nakładów inwestycyjnych w sieć bankomatów, stratę na działalności operacyjnej oraz ujemną wycenę środków pieniężnych w walutach obcych - czytamy w komunikacie prasowym.

Niekorzystny wynik finansowy doprowadził zmian w zarządzie. eCard twierdzi, że wspomniane straty to efekt działań zawieszonego w czynnościach 21 października br. Prezesa Zarządu Konrada Korobowicza. Nowy zespół decydentów spółki jest zdeterminowany do podjęcia działań naprawczych.

Zarząd  poinformował, że plany działania eCard na najbliższy okres będą obejmowały m.in. dostosowanie kosztów do przychodów generowanych przez spółkę, pozyskanie nowych klientów, renegocjacje umów o współpracy z bankami i dostawcami usług bankomatowych. Szybkich oszczędności zarząd poszukuje również w optymalizacji podatkowej w obszarze VAT oraz zmianie siedziby firmy.


Źródło: informacja prasowa
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag wyniki finansowetag eCard
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy